پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اخبار اعتراضى,قتل عام 67,

تظاهرات ایرانیان آزاده در سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی

-

تحصن و تجمع و اعتصاب غذای سه روزه مقابل ساختمان نخست‌وزیری انگلستان
تحصن و تجمع و اعتصاب غذای سه روزه مقابل ساختمان نخست‌وزیری انگلستان
کارزار جهانی اشرف‌نشانها و تحصن و تظاهرات ایرانیان آزاده به‌مناسبت سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی توسط رژیم آخوندی در سال ۶۷، ادامه دارد.

تظاهر کنندگان برای محاکمه سران رژیم به‌خاطر قتل‌عام ۶۷و موج اعدامهای اخیر، و تضمین حفاظت مجاهدان اشرفی در لیبرتی، فراخوان می‌دهند.

گرامیداشت سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی سال ۶۷ در بروکسل

روز دوشنبه ۱۷ مرداد ۹۵، جمعی از حامیان مقاومت ایران و ایرانیان آزاده در بروکسل، در اعتراض به موج اعدامها به‌ویژه اعدامهای دستجمعی توسط رژیم ضدبشری ولایت فقیه در ایران یک تظاهرات در مرکز شهر بروکسل برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین بیست‌وهشتمین سالگرد قتل‌عام مجاهدان و مبارزان آزادی در سال ۶۷ به دستور خمینی ضدبشر را گرامی داشتند و از مجامع بین‌المللی و سازمان ملل خواهان به محاکمه کشاندن سران رژیم آخوندی به‌خاطر جنایت علیه بشریت شدند.
 
تحصن و اعتصاب‌غذای ۳ روزه در مقابل ساختمان نخست‌وزیری انگلستان

جمعی از حامیان مقاومت ایران در لندن در ادامه تحصن و تجمع و اعتصاب‌غذای سه روز اعتراضی خود در سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی توسط رژیم آخوندی در سال ۶۷، خواستار تضمین حفاظت مجاهدان اشرفی در لیبرتی شدند. آنان همچنین برای محاکمه سران رژیم آخوندی به‌خاطر جنایت علیه بشریت و موج اعدامهای اخیر هموطنان اهل سنت، فراخوان دادند.

 

 


روزنامه ‌ایندیپندنت انگلستان درباره کارزار اشرف‌نشانها در لندن، گزارش داد، این تظاهرات در سالگرد قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی در سراسر (ایران) در سال 1367 برگزار شد.
... اغلب اعدام‌شدگان (این قتل‌عام) از سازمان مجاهدین خلق ایران بودند...
 
ایندیپندنت اضافه کرد که ایرانیان مقیم انگلستان و حامیان آنها در انگلستان آنها در این سالگرد، علیه بیش از 2500 اعدام در دوران روحانی اعتراض کردند.

 
ایونینگ استاندارد نیز گزارش داد: معترضان در مقابل دفتر نخست‌وزیر انگلستان به‌خاطر اعدام‌های رژیم ایران، دست به اعتصاب‌غذا زدند.

کریستین تودی چاپ انگلستان نیز نوشت: صدها نفر دیگر در پایان هفته همبستگی با قربانیان اعدامهای جمعی در ایران به معترضان در مقابل دانینگ استریت در لندن، پیوستند. ایرانیان در سومین روز اعتصاب‌غذایشان خواهان محکومیت جامعه جهانی در مورد نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران شدند.

حسین عابدینی، عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران به کریستین تودی، گفت: در دوران آخوند روحانی نقض حقوق‌بشر در ایران وخیم‌تر شده است. بسیاری از نوجوانان و زنان اعدام شده‌اند و همچنین پیروان مذاهب مختلف مانند مسیحیان، در رنج و عذاب به‌سر می‌برند.

روزنامه یوتوبری‌پستن در مطلبی با عنوان «اعدام‌های رژیم ایران را هم‌اکنون متوقف کنید، نوشت: در سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران کشورهایی که حافظ ارزش‌های حقوق‌بشر هستند، بایستی آمران و عاملان این جنایت از خامنه‌ای، رفسنجانی و رئیس‌جمهور فعلی را به دادگاه بین‌المللی رسیدگی به جنایت علیه بشریت بکشانند.

این روزنامه چاپ سوئد افزود: این هفته مصادف بود با سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 67 در ایران؛ چه زمانی سوئد و سایر کشورها تصمیم دارند آمران و عاملان این جنایات را به پای میز محاکمه بکشانند؟ طی دوران رئیس‌جمهور کنونی رژیم ایران، بیش از 2500تن اعدام شدند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات