پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعدام در ملأ عام,اعدام جوانان,تشدید سرکوب ,نقض حقوق بشر,

شعله پاکروان: ”باید مبارزه علیه اعدام، مقدم بر هر گفتگویی باشد؛ پیش‌شرط هر معامله‌یی“

-

شعله پاکروان
شعله پاکروان
شعله پاکروان مادر ریحانه جباری که به دست دژخیمان اعدام شد، روز دوشنبه 19مهر طی یادداشتی با عنوان ”نه به اعدام، زنده باد آزادی “به‌مناسبت 10اکتبر روز جهانی مبارزه با اعدام نوشت: «10 اکتبر یک روز خاص است. روز جهانی علیه اعدام. در این روز همه کنشگران ضداعدام، تلاش می‌کنند تا به جامعه بشری بگویند، اعدام هیچ تاثیری در کاهش جرم و جنایت نداشته و فقط باعث ترویج خشونت است».

در سرزمین ما به‌دلیل بالاترین آمار اعدام در جهان، هر روز، می‌تواند روز اعتراض علیه این خشونت عریان باشد. هر چند عده‌یی از صاحبمنصبان با تمام قوا از این عمل ضدبشری دفاع کرده و اصرار بر ابقای آن دارند، اما فعالیت آگاه کننده فعالان بر علیه اعدام، روز به روز، بیشتر شده و افراد بیشتری از مردم به زشتی این عمل قرون‌وسطایی پی می‌برند. با این‌حال هنوز راه درازی در پیش داریم تا دیگر هیچ شهروندی به تماشای نمایش زشت و کثیف اعدام در ملأعام نرود.

راه زیادی در پیش داریم تا همه مردم بدانند بی‌تفاوتی در برابر اعدام دیگران، باعث می‌شود استادیومهای ورزشی به‌جای محلی برای لذت بردن به مکانی برای اعدام تبدیل شود. باید اعتراض کرد به کسانی که از جرثقیل که برای ساختن اختراع شده، به‌عنوان وسیله‌ای برای اعدام استفاده می‌کنند.

وقتی تصویر گردنهای خونین اعدام شدگان را می‌بینیم باید اعتراض کنیم که به چه حقی از سیم بکسل برای دار زدن فرزندان مردم استفاده می‌کنید؟

جهان نیز باید بر علیه اعدام در ایران و سایر نقاط وارد عمل شود. صرف صدور بیانیه کافی نیست. باید مبارزه علیه اعدام مقدم بر هر گفتگویی باشد. پیش‌شرط هر معامله‌یی.

مبارزه علیه اعدام، نیاز به فعالیت خستگی‌ناپذیر دارد. به عزم ملی. مردم باید یکصدا بگویند: همین الآن همه احکام اعدام را متوقف کنید. همین الآن چوبه‌ها را بشکنید.

مردم ایران باید یکصدا بگویند: اعدام بس است. نه به اعدام. زنده باد آزادي.».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات