پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

قتل عام 67,حمايت جهاني از مقاومت ایران,حمایتهای مردمی,

اجلاس همبستگی با جنبش دادخواهی شهیدان قتل‌عام ۶۷ در کانادا، بلژیک و هلند

-

جلسه همبستگی با جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام ۶۷ در کانادا
جلسه همبستگی با جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام ۶۷ در کانادا

جلسه همبستگی با جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام ۶۷ در کانادا


روز شنبه ۱ آبان ۹۵ یک کنفرانس با حضور شخصیت‌های برجسته سیاسی، حقوقی و حقوق بشری و با حضور استراون استیونسون در همبستگی با جنبش شهیدان قتل عام ۶۷ در شهر تورنتوی کانادا برگزار شد.


جلسه همبستگی با جنبش دادخواهی قتل عام شهیدان ۶۷ در بلژیکروز جمعه ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر)، به مناسبت گرامیداشت شهدای قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷، جلسه ای در شهر روتسلار بلژیک برگزار گردید.

 
این جلسه به ابتکار آقای دیرک کلاس، شهردار روتسلار و رئیس کمیته بلژیکی پارلمانتر ها و شهرداران برای یک ایران دمکراتیک و سناتور پیتر وانرومپویی، عضو سنای بلژیک و نایب رئیس پارلمان ایالالتی فلامان، تشکیل شده بود، که تعدادی از شهروندان بلژیکی و هواداران مقاومت ایران در بلژیک شرکت کردند.
 
 
آقای دیرک کلاس در صحبتهای خود گفت: دلیل اصلی جلسه امروز به خاطر یادبود یک جنایت علیه بشریت در تابستان ۱۹۸۸ که بیش از ۳۰ هزار زندانی سیاسی، اکثرا از مجاهدین، به دستور خمینی اعدام شدند. ما خواهان این هستیم که قتل عام ۱۹۸۸ در دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار بگیرد. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل باید یک فراخوانی را برای تحقیقات در این رابطه صادر کند. ما از دولت های اروپایی منجمله دولت بلژیک میخواهیم تا روابط خودشان با ایران را به تعلیق و توقف اعدام ها مشروط بکنند.
 

سناتور پیتر وانرومپویی گفت: این نوار صوتی(منتظری) که فاش شده است، از بعد سیاسی و انسانی و حقوق بشری اتفاق مهمی است.
از طرف دیگر تمام مشکلاتی که ما الان با داعش و جنگ داخلی سوریه و سیل پناهندگان داریم، اینها تنها موضوع سوریه نیستند بلکه نتیجه سیاست و دخالت های رژیم ایران در منطقه است که رژیم اسد را حمایت میکند که عامل تمامی این فاجعه انسانی میباشد.
بنا براین مشکلات اپوزیسیون در ایران، مشکلات همه ما هم هست. باید واکنش نشان دهیم تا در خاورمیانه دوباره ایرانی داشته باشیم که یک نمونه میتواند باشد. برای رسیدن به این هدف نیاز به حمایت از اپوزیسیون دمکراتیک است.

در ادامه فیلم کوتاهی از قتل عام ۳۰ هزار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ پخش شد.

سپس خانم راضیه پرندک، مادر مجاهد قهرمان، شهید مهران بی غم، که در تابستان سال ۶۷ اعدام گردید، سخنرانی کرد.
 

در ادامه دکتر مسعود کاشفی از سوی جامعه متخصصین ایرانی در بلژیک صحبت کرد.

 
 
شرکت کنندگان در برنامه از نمایشگاه عکس شهدای قتل عام ۶۷ بازدید کردند.

جلسه همبستگی با جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ در هلند


اشرف نشانها و ایرانیان آزاده روز یکشنبه ۲ آبانماه برابر با ۲۳ اکتبر ۲۰۱۶ در ادامه جنبش دادخواهی مردم ایران برای به محاکمه کشاندن عاملان و عامران قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال 67 به دستور خمینی جلاد، در لاهه پایتخت هلند و در مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات