پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

تحریم‌ها علیه ایران,اخبار امريكا,

جمهوریخواهان کنگره به‌دنبال تمدید ۱۰ ساله تحریمها علیه رژیم ایران

-

کنگره آمریکا
کنگره آمریکا
خبرگزاری رویتر روز سه‌شنبه چهارم آبان گزارش داد رهبران حزب جمهوریخواه تلاش‌هایی را برای تمدید ده ساله قانون تحریمهای رژیم ایران آغاز کرده‌اند. این خبرگزاری افزود اعتبار قانون فعلی تحریم ها علیه رژیم ایران روز ۳۱ دسامبر 11 دی به پایان می‌رسد و به همین دلیل کنگره آمریکا قصد دارد کمی بعد از برگزاری انتخابات - که ۱۸ آبان است - تمدید این قانون را به رأی بگذارد.

هفت نفر از سناتورهای ارشد دموکرات آمریکا به رهبری سناتور ریچارد بلومنتال در نامه‌یی به میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جهوریخواه سنا از وی خواسته بودند تمدید قانون تحریمهای علیه رژیم ایران را برای ۱۰ سال دیگر در اولویت تصمیم‌گیری سنا قرار دهد.

آنها از رهبر جمهوریخواه سنا خواسته‌اند بررسی این تمدید را در نشست سنا پس از انتخابات آمریکا برگزار کند. بر اساس این قانون شرکتهایی که در یک سال بیش از چهل میلیون دلار در ایران سرمایه‌گذاری کنند، از داد و ستد با دولت آمریکا محروم خواهند شد.

در حال حاضر، دو طرح دیگر نیز از سوی دموکرات‌ها و جمهوریخواهان سنا برای تمدید قانون تحریمها علیه رژیم ایران به سنا پیشنهاد شده است.

طرح جمهوریخواهان با توجه به فعالیتهای موشک‌های بالستیک رژیم ایران، تحریمهای تنبیهی گسترده‌تری را علیه تهران به لایحه اضافه می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات