پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

تشدید سرکوب ,زندانیان سیاسی,

نامه زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی به نهادهای بین‌المللی حقوق‌بشر

-

زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی
زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی
زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی طی نامه‌یی به همسرش آرش صادقی و نهادهای بین‌المللی از اعتصاب‌غذای او حمایت کرد.

زندانی سیاسی آرش صادقی که از سی و هفت روز پیش در اعتراض به شرایط غیرانسانی زندان و دستگیری همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد در شرایط وخیمی است.

گلرخ ابراهیمی در شروع نامه‌اش خطاب به همسر زندانیش نوشته ”آزادگان، سرفرازان تاریخ اند و آن‌چیزی که هرگز به بند کشیده نمی‌شود آزادگی‌ست.

می‌دانم بی‌عدالتی‌ای که در حق‌مان روا شده را با در دست گرفتن جانت فریاد می‌کنی. فردایی که بی‌تاب آمدنش هستیم از راه خواهد رسید.

باید بمانی تا طلوع صبح آزادی را در کنار پرچم افراشته‌اش، به شوق نظاره کنیم“.

وی در ادامه نامه با خطاب قرار دادن نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر ضمن شرح بی‌عدالتی و ظلم حاکمان می‌نویسد ”با وجود گذشت بیش از یک ماه از اعتصاب‌غذای همسرم آرش صادقی و به‌رغم وخامت حال ایشان که چندین بار دچار خونریزی معده شده و طبق اعلام بهداری زندان فشارش ۸ روی ۴ است، هم‌چنان بدون واکنشی از جانب مسئولان و بدون پیگیری خاصی رها شده است.

اعتراض همسرم به روند پروند سازی‌هایی است که در مورد بازداشت من در ۲-الف سپاه توسط بازجویان قرارگاه ثارالله انجام گرفته است. پرونده وهم انگیزی که هدف از تشکیل آن تحت فشار قرار دادن همسرم بوده و بدون هیچ‌گونه ادله و مستنداتی تشکیل و منجر به ۶ سال حکم برای من گردید“.

در این روزها که همسرم به‌شدت دچار افت فشار شده و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند، مسئولیت جان و سلامت وی به عهده رئیس قوه قضاییه و دادستانی کل کشور و ارگان بازداشت کننده (سپاه) است.

از کلیه نهادهای حقوق‌بشری تقاضامندم در برابر مرگ خاموش همسرم واکنش نشان داده و مانع از بروز اتفاقی بی‌بازگشت شوند“.

گلرخ ابراهیمی ایرایی (همسر آرش صادقی)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات