پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سوريه,

همبستگی جهانی با مردم حلب و انقلاب سوریه

-

همبستگی جهانی با مردم حلب
همبستگی جهانی با مردم حلب
همبستگی جهانی با حلب و تظاهرات سراسری در حمایت از مردم و انقلاب سوریه، همراه با محکومیت جنایات عوامل اعزامی خامنه‌ای با همراهی و مشارکت فعال حامیان مجاهدین و مقاومت ایران ادامه دارد.

تلویزیون العربیه در گزارش زنده‌یی از تظاهرات پاریس، گفت:
برای اولین بار این تعداد بزرگ از اپوزیسیون سوریه و سوریهای مقیم خارج همراه با مقاومت ایران در مقابل سفارت (رژیم) ایران چنین گردهمایی تشکیل داده‌اند؛ سفارت (رژیم) ایران در مقابل ماست و این تظاهرات صدایش را می‌رساند، فرانسوی‌های بسیاری به این تجمع پیوستند، (نمایندگان) برخی از سازمانهای فرانسوی به‌خصوص سازمان عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، پزشکان جهان و برخی از سازمانهای حقوق‌دان سخنرانی کردند و خواستار آن شدند که شبه‌نظامیان (رژیم) ایران و بشار اسد جنایت‌کار جنگی قلمداد شوند. (شرکت کنندگان خامنه‌ای) را متهم می‌کنند که شریک اصلی در قتل مردم سوریه و به‌خصوص در حلب است. چنین شعارهایی نیز نوشته شده است: خامنه‌ای و اسد جنایتکار جنگی هستند و باید محاکمه بشوند شهر حلب هنوز تحت محاصره است و آخرین خبر رسیده این است که شبه‌نظامیان (رژیم) ایران صدها نفر را زندانی کرده‌اند.
 


تا چند دقیقه دیگر شخصیت‌های فرانسوی از طرف مردم فرانسه علیه دخالت‌های مستقیم (رژیم) ایران در عراق و یمن و سوریه نامه اعتراضی می‌دهند و خواستار خروج نیروهای شبه‌نظامی از شهر حلب می‌شوند تا همان‌طور که در تظاهرات گفته می‌شود، این شهر آزاد باشد. حال دارند شعار می‌دهند که بشار اخراج اخراج، سوریه آزاد باقی بماند.
 


تلویزیون اسکای نیوز عربی نیز در گزارشی از تظاهرات همبستگی با حلب، گفت: « شهرهای لندن و پاریس شاهد تظاهراتی در مقابل سفارت (رژیم) ایران در محکومیت قتل‌عامی است که شبه‌نظامیان (این رژیم) در حلب مرتکب می‌شوند. در این تظاهرات مخالفان سوری و ایرانی شرکت دارند.
 


خبرنگار اسکای‌نیوز در پاریس، گفت: ما اکنون در مقابل سفارت (رژیم) ایران هستیم. (تظاهر کنندگان) کشتار در حلب را محکوم می‌کنند، خواستار ارسال کمک برای مردم هستند و می‌خواهند خروج شهروندان تضمین داشته باشد. اپوزیسیون ایران و اپوزیسیون سوریه در این تظاهرات شرکت دارند. ایرانی‌ها آنچه را که در سوریه در جریان است را اشغال توسط رژیم ایران توصیف می‌کنند. (تظاهر کنندگان شعار می‌دهند) خامنه‌ای قاتل است.

(رژیم) ایران برو بیرون تا حلب آزاد شود. اپوزیسیون ایران اسنادی درباره جزئیات وضعیت حلب توزیع کرده است و می‌گویند، اطلاعاتی درباره شبه‌نظامیان فرقه‌گرا دارند که (رژیم) ایران از آنها در حلب استفاده می‌کند و اعدام‌هایی را در صحنه انجام داده و انجام می‌دهند. (آنها هم‌چنین) اسامی مقامات (رژیم) ایران را که در سوریه و حلب هستند اعلام کرده‌اند در این اسناد به تلفات نیروهای سپاه (پاسداران) اشاره می‌شود که از ده‌هزار نفر فراتر رفته است، 69 نفر از آنها با درجه سرتیپ و سرهنگ سپاه پاسداران هستند. قبلاً نیز آنها خواستار ارجاع مسئولان این کشتارها به پای میز عدالت بین‌المللی شده بودند. این تظاهرات در حمایت از حلب است، آنها به زبان عربی و فرانسوی شعار می‌دهند، حتی ایرانی‌ها شعار عربی الشعب یرید اسقاط النظام را سر می‌دهند.

پایگاه خبری اسکای نیوز عربی نیز گزارش داد: روز شنبه تظاهر کنندگان در مقابل سفارت (رژیم) ایران در پاریس برای محکوم‌ کردن جنایت‌های شبه‌نظامیان (این رژیم) در شهر حلب گردهم آمدند.

مخالفان (رژیم‌های) ایران و سوریه در این تظاهرات که در چارچوب سلسله ‌تظاهرات همبستگی با مردم حلب است، شرکت کردند. آنها محاصره و کشتار جمعی و کوچ اجباری را محکوم کردند.

گزارشات میدانی (از حلب) حاکی از انجام اعدام‌های جمعی دهها تن در شرق این شهر است که از سال 2012 در معرض بمباران و حملات هوایی شدیدی قرار دارد.

روزنامه لیبرالسون فرانسه نوشت: روز شنبه در برلین و پاریس تظاهراتی در حمایت از مردم حلب برگزار شد. همچنین تجمعات و جلساتی با حضور صدها نفر در لیل و استراسبورگ برگزار گردید.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات