پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

کشتار کولبران محروم و جوان توسط پاسداران

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
سالانه 25میلیارد دلار معاملات قاچاق در ایران صورت می‌گیرد که سرنخ آن دست خامنه‌ای و سپاه است

هفته گذشته مأموران جنایتکار رژیم در مرز بانه چهار کولبر از هموطنان کرد را دستگیر و آنها را با قساوتی که ویژه نظام ولایت‌فقیه است به داخل دره پرت کردند. یکی از کولبران به نام آزاد قاسمی پدر یک کودک خردسال کشته شد و سه کولبر دیگر به‌شدت زخمی شدند. دو کولبر دیگر که شاهد این جنایت بودند توسط نیروهای سرکوبگر دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. کارگزاران رژیم خانواده‌های این شش کولبر را نسبت به هر گونه اطلاع‌رسانی در مورد این جنایت تهدید کرده‌اند.

در روزهای ۹و ۱۱بهمن (۲۸ و ۳۰ژانویه) نیز پنج جوان کولبر ۱۸ تا ۲۷ساله بر اثر گرفتار شدن در کولاک یا بر اثر سقوط بهمن در روستاهای پیرانشهر و سردشت جان خود را از دست دادند. شمار دیگری از آنان نیز مجروح شدند که حال دست‌کم دو تن از آنها وخیم است.

مرگ تکاندهنده این جوانان گوشه ناچیزی از کارنامه رژیم فاسد و جنایتکاری است که با چپاول سرمایه‌های مردم ایران و به هدر دادن آنها در پروژه‌های اتمی و صدور تروریسم و بنیادگرایی و جنگ‌افروزی در منطقه اقتصاد ایران را ویران و چیزی جز بیکاری و فقر و تورم برای مردم به ارمغان نیاورده است.

کولبری تنها یکی از پیامدهای انهدام اقتصاد ایران است و با شدت یافتن بیکاری گسترش یافته است. کولبران که در میان آنان از کودکان ۱۰ساله تا زنان و مردان ۸۰ساله و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز دیده می‌شوند، به‌طور مستمر در معرض خطراتی مانند تیراندازی مستقیم نیروهای سرکوبگر انتظامی رژیم، ریزش بهمن، غرق شدن در رودخانه، سرمازدگی یا سقوط به دره قرار دارند. بنا بر گزارشها تنها در هشت ماه اول سال ۹۵ دست‌کم ۷۰ کولبر کرد بر اثر شلیک نیروهای رژیم در مرزها جان خود را از دست داده و دهها تن دیگر زخمی شده‌اند.

احمد شهید گزارشگر ویژه پیشین ملل‌متحد در یکی از گزارشهای خود در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران ضمن اشاره به «کشتار سیستماتیک کولبران» تأکید کرد که قوانین رژیم فعالیتهای کولبران را به‌عنوان جرمی می‌داند که قابل مجازات با چندماه زندان یا جریمه‌ای معادل کالاهایی است که ضبط شده است. اما گزارشگر ویژه گزارشهایی دریافت کرده است که نگاهبانان مرزی به این افراد شلیک می‌کنند و به این وسیله دهها کولبر و همچنین اسبهای آنان را سالانه زخمی و یا به قتل می‌رسانند.

رژیم آخوندی در حالی جوانان محروم کولبر را با رگبار گلوله به قتل می‌رساند که سرنخ قاچاق اعم از قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا و قاچاق دختران و زنان ایرانی در دست خامنه‌ای و سپاه پاسداران و دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی تحت‌امر او است.

به گفته حبیب‌الله حقیقی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کولبران برای هر نوبت حمل بار ۳۰ تا ۵۰هزار تومان درآمد دارند. در همین حال به گفته حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو مجلس رژیم حجم معاملات قاچاق ۲۵ میلیارد دلار، یعنی سه برابر بودجه عمرانی کشور است. به گفته وی قاچاق کالا و ارز باعث بیکاری ۸۰۰ هزار نفر شده است (رسانه‌های حکومتی-۳۰خرداد۹۵). سایت حکومتی تابناک نیز دو سال قبل از آن نوشته بود در اثر قاچاق یک میلیون و 750هزار فرصت شغلی را در سال از بین می‌برد (سایت تابناک-۱۶اسفند۹۳).

تا این رژیم ضدبشری و ضدایرانی بر سر کار است مردم ایران جز ستم و سرکوب نصیبی نخواهند داشت. تنها راه خلاصی از این همه درد و مصیبت اتحاد و همبستگی عموم اقشار برای سرنگونی این رژیم قرون‌وسطایی و تبهکار است.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ (اول فوریه ۲۰۱۷)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات