پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اختلافات سیاسی در ایران,

احمد منتظری بازداشت شد

-

احمد منتظری در کنار آقای منتظری
احمد منتظری در کنار آقای منتظری
در پی افشای نوار صوتی آقای منتظری امروز چهارشنبه 4اسفند ماه احمد منتظری بدون هیچ احضاریه رسمی به باصطلاح دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده و سپس دستگیر شد.

سایت آقای منتظری ضمن درج این خبر از دادگاه باصطلاح ویژه روحانیت انتقاد کرده و نوشته است که این "دادگاه فراقانونی" است و افزوده است که دادگاه ویژه روحانیت "به ابزاری در دست مقامات برای انجام خواسته‌های آنها بدل شده است، و اساس تأسیس آن برای مطامع سیاسی باب طبع قدرتمداران بوده است، به هیچ‌وجه صلاحیت قضاوت و دخالت در اموری را که خود متصدیان آن از متهمان این قضایا می‌باشند ندارد.

بیشتر بخوانید:
بامداد روز 7آذر 95 سایت خبری آقای منتظری خبر داده بود که احمد منتظری پسر وی به زندان و خلع لباس محکوم شده است.

احمد منتظری، در باصطلاح دادگاه ویژه روحانیت به‌دلیل انتشار فایل صوتی پدرش در مورد قتل‌عامهای سال 1367 به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام» به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شده است. به‌نوشته این منبع شش سال از این حبس درباره او اجرا خواهد شد.

قضاییه آخوندها همچنین احمد منتظری را به خلع لباس محکوم کرده ولی ’با توجه به انتساب به خانواده شهید، خلع لباس ایشان به مدت ٣ سال تعلیق می‌گردد’. این حکم در دادگاه ویژه روحانیت قابل تجدیدنظر است.

انتشار جزئیات قتل‌عام بیش از 30هزار زندانی مجاهد به فرمان خمینی که در فایل صوتی منتشر شده آقای منتظری برملا شد تلاطمی در درون نظام ولایت‌فقیه ایجاد کرد که هم‌چنان ادامه دارد و این محکومیت نیز بار دیگر به آن دامن خواهد زد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات