پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

همسر احمد منتظری بازداشت وی را غیرقانونی و آدم‌ربایی خواند

احمد منتظری
احمد منتظری
زهرا ربانی املشی، همسر احمد منتظری بازداشت وی را غیرقانونی و شبیه آدم‌ربایی توصیف کرد و گفت: «حکم دادگاه تجدیدنظر تاکنون به آقای منتظری ابلاغ نشده است».

احمد منتظری، فرزند آیت‌الله منتظری، روز گذشته، در پی احضار به دادگاه ویژه موسوم به روحانیت بازداشت شد. در اطلاعیه‌یی از سوی دفتر منتظری آمده است: «احمد منتظری که بدون دریافت احضاریه رسمی، روز چهارشنبه به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده بود، ساعتهایی پس از این احضاریه اطلاع داده است که در زندان است.

مقاومت ایران دستگیری آقای احمد منتظری توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران را به‌شدت محکوم کرده و از عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و آزادی بیان به‌ویژه کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد خواهان اقدام فوری برای آزادی او است. قضاییه رژیم او را به‌خاطر انتشار نوار صوتی ملاقات پدرش با اعضای «کمیته مرگ» در قتل‌عام ۶۷ که گوشه‌یی از جنایت علیه بشریت توسط رژیم در حق مردم ایران را برملا کرد به تضعیف مبانی نظام و اهانت، افترا به خمینی و فرزندش و تطهیر و حمایت از مجاهدین و همنوایی با استکبار جهانی متهم و به شش سال حبس محکوم کرده است.

دستگیری احمد منتظری که به دستور شخص خامنه‌ای صورت گرفته، نشانگر وحشت بیش از اندازه نظام ولایت فقیه از جنبش دادخواهی و از خشم و انزجار مردم ایران از جنایتهای این رژیم به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷۷ است. این رسوایی و نفرت از این جنایت تا بدانجا بالا گرفته که در ماههای اخیر شماری از وابستگان به رژیم نیز با افشای گوشه‌هایی از این قتل‌عام به صف معترضان به آن پیوسته‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات