پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ژنرال جوزف دانفورد: دخالتهای زیانبار رژیم ایران در منطقه خاورمیانه ادامه دارد

ژنرال جوزف دانفورد
ژنرال جوزف دانفورد
ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا گفت: از زمانی که دونالد ترامپ به رژیم ایران هشدار داده، تغییری در رفتار این رژیم صورت نگرفته است.

دانفورد افزود: از نظرگاه من، صادرات اصلی رژیم ایران نفوذ زیانبار در سراسر منطقه است. شما یک جنگ نیابتی بسیار مهاجمانه دارید؛ ما یمن را دیده‌ایم. ما نفوذ این رژیم را در سوریه می‌بینیم. ما نفوذ زیانبار آن را در لبنان و همچنین در عراق و در بقیه منطقه می‌بینیم. پس من تغییری، مطمئناً طی ماه گذشته، مشاهده نکرده‌ام“.

ژنرال دانفورد گفت: فرماندهی مرکزی آمریکا از کشتیرانی آزاد از طریق تنگه هرمز باید مطمئن باشد و جلو درگیری و بحران را در منطقه بگیرد. منافع ما در روبه‌رو شدن با خشونت افراطی در تمامی اشکال آن است.

آسوشیتدپرس نیز خبر داد:
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز پنجشنبه 5اسفند 95 اعلام کرد گزارش بازبینی استراتژی آمریکا برای شکست داعش در عراق و سوریه به دونالد ترامپ ارائه خواهد شد. ژنرال جوزف دانفورد گفت: هدف از این بازبینی تنظیم برنامه‌یی فراگیرتر برای مقابله با تهدید افراط‌گرایی است. این تهدید حضور شبه‌نظامیانی از دهها کشور مختلف برای بی‌ثبات کردن جاهایی مثل عراق و سوریه است.»

به گفته این مقام ارشد نظامی آمریکا، شمار شبه‌نظامیان خارجی که در کنار گروه‌های افراطی در عراق و سوریه می‌جنگند، حدود ۴۵ هزار نفر برآورد شده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات