پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

رئیس هلال احمر رژیم: زلزله تهران ۲۰۰هزار کشته می‌دهد

شهر تهران
شهر تهران
رئیس جمعیت هلال احمر رژیم ایران درباره تلفات زلزله احتمالی در تهران اعتراف کرد: حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می‌شوند. وی هشدار داد فرکانس زلزله تهران خیلی نزدیک است.

امیر محسن ضیایی که با خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم مصاحبه می‌کرد گفت: «هر چند که بسیاری از مسئولان به این مسأله باور ندارند، ولی اگر بخواهیم به‌لحاظ تاریخی و علمی به پدیده زلزله نگاه کنیم می‌بینیم که در هر زلزله‌ای یک بازگشتی وجود دارد، ممکن است زمان مشخص نباشد ولی اگر بخواهیم فرکانس منطقی را در نظر بگیریم باید گفت خیلی نزدیک است».

وی قدرت این زلزله را بالا پیش‌بینی کرد و افزود: «ما نیاز به ترس مدیریت شده؛ داریم؛ چه در مردم و چه در مسئولان، اما متأسفانه هیچ کدام به این مسأله توجهی ندارند و نمی‌دانند که بر روی بمب ساعتی نشستیم که خود را برای مقابله با آن آماده نکردیم».

رئیس جمعیت هلال احمر رژیم حادثه پلاسکو را نمونه‌ای کوچک از شکل واقعی زلزله دانست و گفت: «تاب آوری و ریسک‌پذیری جامعه ما بسیار پایین است؛ این در حالیست که هر چقدر تاب‌آوری جامعه‌ای بالا باشد بهتر می‌تواند مخاطرات و حوادث را در خود بپذیرد و از تبعات آن بکاهد. جامعه‌ای که زیرساختهایش آماده باشد می‌تواند به درستی از بلا بگذرد. ولی ما در مقابل می‌گوییم چرا سیل ما را غافلگیر کرد در حالیکه برای مقابله با آن هیچ کاری نکردیم».

وی مسئول رسیدگی به حوادثی چون زلزله در تهران را شهرداری رژیم در تهران دانست و گفت: «این مسئولیت از سوی هیأت دولت به شهرداری واگذار شده است. حال این‌که چقدر شهرداری در این زمینه آمادگی دارد معلوم نیست».

ضیایی در پاسخ به این سؤال که «در صورت وقوع زلزله آمار تلفات در تهران چه میزان خواهد بود؟»، افزود: حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته خواهد داشت و بازسازی تهران نیز بسیار طولانی خواهد بود».

رئیس جمعیت هلال احمر رژیم با اشاره به این‌که آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با زلزله احتمالی در تهران بسیار کم است، گفت: «نمی‌توان از وقوع زلزله در تهران بی‌توجه گذشت واقعاً فکر این زلزله شب‌ها به یکی از دغدغه‌های من تبدیل شده است که اگر چنین اتفاقی بیفتد ما چه کاری در مقابل آن می‌توانیم انجام دهیم».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات