پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

روز جهانى زن,

پیام مریم رجوی به جلسه «زنان نیروی تغییر» در استکهلم در آستانه روز جهانی زن

-

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
پیام مریم رجوی به جلسه «زنان نیروی تغییر» در استکهلم در آستانه روز جهانی زن

نمایندگان گرامی،
شخصیتهای محترم!
مایلم صمیمانه‌ترین تقدیرها را نسبت به مردم و منتخبان سوئد به‌خاطر حمایت‌شان از مقاومت مردم ایران تقدیم کنم.
مایلم صمیمانه‌ترین تقدیرها را نسبت به مردم و منتخبان سوئد به‌خاطر حمایت‌شان از مقاومت مردم ایران تقدیم کنم.
در آستانه روز جهانی زن، این روز را به ‌خواهرانم در سوئد و همه زنان جهان تبریک می‌گویم و از تلاش‌ها و فداکاریهای زنانی که برای کسب آزادی و برابری مبارزه کرده‌اند، تقدیر می‌کنم.
روز جهانی زن، هم، افق پرشکوهی را یادآوری می‌کند که مبارزه زنان برای برابری پیش روی جامعه بشری گشوده و هم، نابرابری‌ و خشونت و بهره‌کشی دنیای کنونی علیه زنان را برجسته می‌سازد.
در جهان امروز، کشوری که یکی از ظالمانه‌ترین شرایط علیه زنان در آن حاکم است، ایران است.
دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران، به بهانه مذهب و با سوء‌استفاده از اسلام، از روز اول با انواع اجبارها و تبعیض‌ها هم‌چون حجاب اجباری، زنان را هدف سرکوب سیستماتیک قرار داده است.
قانون مدنی آخوندها بر پایه تبعیض بین زن و مرد تنظیم شده، قانون جزایی آنها ارزش زن را نصف ارزش مرد محسوب کرده است.
طبق قانون شریعت آخوندها بسیاری از فعالیت‌های زنان از جمله اٍعمال مالکیت، مسافرت، خروج از خانه، حق تحصیلات و حق اشتغال به تصمیم‌ها و خواست‌ مردان مشروط شده است. بر اساس قوانین خودساخته سرکوبگرانه و زن‌ستیز ملاها دختر بچه‌های خردسال از سن ۱۳سالگی و در برخی نقاط از ۹ سالگی می‌توانند به ازدواج در بیایند و یا مورد مجازات قرار بگیرند.
آنها هم‌چنین رسوم منحطی مثل چند همسری، ازدواج موقت و راه بازکردن برای قتلهای ناموسی را، به‌طور گسترده‌یی رایج کرده‌اند.
ملاها دختران را از تحصیل در دهها رشته دانشگاهی ممنوع کرده‌اند و نرخ مشارکت زنان در بازار کار در ایران، فقط ۱۴درصد است.
اما از سوی دیگر، زنان ایران از یک تاریخچه مبارزاتی ۱۵۰ساله در برابر استبداد مذهبی برخوردار بوده و محور و پیشتاز مبارزه هستند. از زمان دزدیده شدن انقلاب مردم ایران علیه دیکتاتوری شاه توسط ملاهای سرکوبگر در سال ۱۳۵۷، تاکنون دهها هزار زن در مبارزه تحت شکنجه قرار گرفته یا اعدام شده‌اند.
در جنبش مقاومت ایران، زنان عهده‌دار هدایت مواضع و مسئولیتهای کلیدی در همهٴ سطوح‌اند و در پارلمان شورای ملی مقاومت ایران، بیش از ۵۰درصد کرسی‌ها را در اختیار دارند.
برابری زن و مرد در دیدگاهها و برنامه ما برای ایران فردا جای مهمی دارد. ما به‌خصوص بر مشارکت برابر زنان در رهبری سیاسی و اقتصادی جامعه تأکید داریم.

دوستان عزیز!
مردم ایران خواست خود برای سرنگونی استبداد مذهبی حاکم بر ایران را با برپایی مکرر قیامهای ضدحکومتی نشان داده‌اند.
آخوندها برای حفظ قدرت خود در برابر خطر این اعتراضها، به سرکوب و نقض وحشیانه حقوق‌بشر در داخل ایران و جنگ‌افروزی و بی‌ثبات کردن اوضاع در خاورمیانه دست می‌زنند. ۱۲۰هزار اعدام از جمله قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی ظرف فقط چند ماه در تابستان سال۶۷، از بین بردن آزادی‌های فردی و اجتماعی و برقراری یک اختناق کامل در رسانه‌ها و فضای مجازی، بخشی از بیلان این رژیم است.
در دوران ریاست‌جمهوری روحانی که خود را فریبکارانه معتدل معرفی می‌کند، تاکنون نزدیک به ۳۰۰۰نفر اعدام شده‌اند که شماری از آنها را زنان و یا نوجوانانی تشکیل می‌دهند که به هنگام دستگیری کمتر از ۱۸سال داشته‌اند.
در خاورمیانه نیز، ملاها به وسیله سپاه پاسداران خود به اشغالگری، تشکیل شمار زیادی گروه‌های شبه‌نظامی، صدور تسلیحات و اعزام مزدوران و انجام عملیات جنگی و تروریستی، در حال بی‌ثبات کردن این منطقه‌اند. ملاها با حمایت همه‌جانبه از دیکتاتوری بشار اسد و لشکرکشی به‌سوریه نقش عمده‌یی در کشتار بیش از نیم میلیون مردم مظلوم سوریه و میلیونها آواره و پناهنده دارند.
جنایتها و جنگ‌افروزی این رژیم در ایران و خاورمیانه خطری است علیه همه جهان و جامعه جهانی بیش از این نباید در برابر آن دست روی دست بگذارد.
ما پارلمان، مدافعان حقوق‌بشر و حقوق زنان در سوئد را فرا می‌خوانیم تا از دولت سوئد بخواهند:
۱-ادامه و گسترش روابط اقتصادی و سیاسی با رژیم ایران و سفر به میهن تحت اسارت ما را منوط به‌توقف اعدام به‌ویژه توقف اعدام زنان و نوجوانان کند. تجربه ۳۵سال گذشته نشان می‌دهد که این سفرها و ادامه این روابط، رژیم ایران را در اعدام و شکنجه و نقض حقوق‌بشر و حقوق زنان تشویق می‌کند.
۲-خواستار اخراج سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس رژیم از کشورهای خاورمیانه شود و برای گذاشتن سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و دیگر ارگانهای سرکوب و صدور تروریسم رژیم آخوندی، در لیست تروریستی پیشقدم شود.
۳- مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم مورد احترام قرار گیرد.

یکبار دیگر از همه تلاشهای شما برای حمایت از مقاومت مردم و به‌ویژه زنان ایران، عمیقاً تشکر می‌کنم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات