پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ایران:‌ ارسال امواج پارازیت بر بندهای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت کرج از ۱۱ اسفند (اول مارس) به‌منظور مختل کردن ارتباط زندانیان و جلوگیری از انتشار اخبار وضعیت وخامت‌بار زندانها و اعمال فشار و شکنجه هرچه بیشتر زندانیان سیاسی ارسال امواج پارازیت بر روی بندهای آنها را شدت بخشیده‌اند.

این اقدام ضدانسانی موجب بروز تهوع و بی‌اشتهایی، حالت گیجی، سردردهای شدید و اسهال در بین زندانیان شده و در درازمدت عوارضی بسیار مخربتر از جمله ابتلا به بیماری سرطان را در پی خواهد داشت. با این وجود دژخیمان از مداوای زندانیان خودداری می‌کنند.

در تحولی دیگر در زندان اوین، دژخیمان زندانی سیاسی اسماعیل عبدی از فعالان معلمان را از بند ۸ به بند ۳۵۰ منتقل کردند. وی در روز ۱۹ آبان ماه در منزلش بازداشت شد. آقای عبدی پیش از این در ۶ تیر ۹۴ برای چندمین بار دستگیر و توسط قضاییه آخوندی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به شش سال حبس محکوم شده بود اما اعتراضهای گسترده معلمان، رژیم را ناگزیر کرد وی را با پرداخت وثیقه آزاد کند.

در همین حال رژیم آخوندی از آزاد کردن زندانی سیاسی علی معزی که بر اساس احکام بیدادگاههای همین رژیم می‌بایست حدود دو سال پیش آزاد می‌شد، خودداری می‌کند. دژخیمان اکنون در صددند برای دومین بار پس از خاتمه دوران محکومیتش، بار دیگر با پرونده‌سازیهای مجعول او را محاکمه کنند و مانع آزادی او شوند.

مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به تشکیل یک هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت زندانیان سیاسی در ایران و اقدام فوری برای نجات آنها فرامی‌خواند.

 
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
14اسفند 1395 (4مارس 2017)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات