پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

روز جهانى زن,

سخنرانی کونچتا جیالومباردو معاون فدراسیون حقوقدانان زن – پالرمو - ایتالیا؛ کنفرانس بین‌المللی روز جهانی زن در آلبانی + فیلم

-

کونچتا جیالومباردو معاون فدراسیون حقوقدانان زن – پالرمو - ایتالیا
کونچتا جیالومباردو معاون فدراسیون حقوقدانان زن – پالرمو - ایتالیا
دوستان عزیز، خواهران عزیزم
اولین باری است که من در این مراسم شرکت می‌کنم. بنابراین می‌خواهم خودم را معرفی کنم: من رئیس انجمن حقوقدانان شهر پالرمو، مرکز استان سیسیل در ایتالیا هستم. من سلامهای انجمن شعبه خودم و فدراسیون بین‌المللی زنان حقوقدان را که ما شاخه‌ای از آن هستیم، برای شما آورده‌ام. فدراسیونی که هدف آن بر اساس اساسنامه‌اش، گسترش خودآگاهی حقوقی زنان و حمایت از حقوقشان است. بسیاری از قوانین رژیم ایران نه تنها توان حقوقی زنان را نادیده می‌گیرند، بلکه بسیاری از آن به کرامت زنان لطمه می‌زنند. بدیهی به نظر می‌رسد که دولت ایران دون پایگی زنان را امری ضروری برای بقای اجتماع و دولت تلقی می‌کند. این دون پایگی همان است که در قوانین رژیم ایران نهادینه شده و از طریق کنترل مستمر و خشن به اجرا گذاشته می‌شود. در این شرایط مقاومتی که بسیاری از زنان ایرانی نشان می‌دهند و به‌خاطر آن بهای سنگینی در زندانها و زیر سرکوب ناعادلانه می‌پردازند مصداق روشنی است از این‌که آنها با دیدگاهی عمیقاً دموکراتیک به زندگی اجتماعی و سیاسی نظر دارند. این زنان، که خود شاهد و حامل این دیدگاه هستند، نه فقط برای جامعه ایران، بلکه نمونهٴ روشن همزیستی در سراسر جهان می‌باشند.

زمانیکه زنی برای احقاق حقش به‌پا می‌خیزد، حتی اگر خودش هم نداند، برای حق همه زنان بلند شده است. من از خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی به‌خاطر گنجاندن برابری زن و مرد در برنامه دولتش تشکر می‌کنم. من امیدوارم این برنامه در اسرع وقت بتواند در ایران به اجرا گذاشته شود.
متشکرم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات