پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

نمايش انتخابات رياست جمهورى ,اختلافات سیاسی در ایران,

ناکامی در برجام، سوخت جنگ انتخابات

-

روحانی - خامنهاي
روحانی - خامنهاي
همزمان با تشدید بحرانهای درونی رژیم و شتاب گرفتن تخاصمات در جنگ انتخابات، مهره‌ها و رسانه‌های وابسته به خامنه‌ای، برجام و ناکامی باند روحانی در شل کردن طناب تحریمها را به سوخت جنگ انتخابات تبدیل کرده‌اند.

یکی از این مهره‌ها آخوند دولابی عضو خبرگان ارتجاع است که گفت: «تعامل سازنده اگر به‌معنای تن‌دادن به تجاوز ظالمانه دشمن و گذشتن از ظلم‌ها و خیانتهای وی باشد، در حقیقت نه تعامل سازنده که ساده‌لوحی فزاینده است. مسئولان ما غیر از سخنوری در قبال نقض عهد و ظلم‌های آشکار آمریکا بعد از برجام چه عکس‌العملی از خود نشان دادند؟» (سایت حکومتی فارس نیوز18اسفند 95)

پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان هم در همین مورد نوشت: «پرسش‌های اصلی مردم درباره وعده‌های بر زمین مانده دولت یازدهم است، نظیر قول لغو همه تحریم‌ها در همان اولین روز اجرایی شدن برجام که نه فقط تحقق نیافته، بلکه دهها تحریم دیگر نیز به آن افزوده شده است». (کیهان خامنه‌ای 19اسفند 95)

یکی دیگر از مهره‌های نظام که روحانی را مورد حمله قرار داد، پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است که در نامه سرگشاده‌یی در روز 18اسفند 95 با عنوان «به جای دوگانه جنگ و ضد‌جنگ، روی جنگ اقتصادی متمرکز شوید» خطاب به روحانی نوشت: «جنابعالی و جمعی از دوستان شما، چندی قبل، با ادبیات جدیدی از جنگ و ضد‌جنگ، سخن گفتید، به‌دلیل خطرات استفاده از این نوع ادبیات برای امنیت ملی، مناسب دیدم یادآور شوم با استقرار دولت ترامپ در آمریکا... شرایط منطقه تغییر کرده و نیازمند مراقبت بیشتری از سوی دولت شماست. اگر دو‌گانه جنگ و ضد‌جنگ جنابعالی در عصر اوباما می‌توانست دستاوردی داشته باشد، این ادبیات در زمان دولت فعلی آمریکا، ممکن است موجب سوءاستفاده جنگ‌طلبان شود چرا که هر سخن، جایی و هر نکته مکانی دارد و بی‌شک، امروز موقعیت ما نسبت به دولت دیروز آمریکا تغییر کرده است».

مهره‌ها و رسانه‌های حامی روحانی به حملات باند خامنه‌ای واکنش نشان دادند.

صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی روز 19اسفند 95 گفت: «متأسفانه برخی مدام تلاش می‌کنند تا دستاوردها را انکار کنند، افکار عمومی باید بداند که برجام فتح‌الفتوح نیست، اما قطعاً ترکمانچای هم نیست».

و روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد 19اسفند 95 با اشاره به فساد در دولتهای وابسته به باند رقیب نوشت: «اگر برجام نبود تحریمها زیاد می‌شد و چون جنس نبود قیمتها بالا می‌رفت و تورم ایجاد می‌شد و چون پولها از راه قانونی وارد نمی‌شد حیف و میل می‌شد و کشور بابک زنجانی تولید می‌کرد و بعد هم هی اختلاس می‌شد...»

از آنجا که هدف جنگ و جدال باندها چنگ انداختن به کرسی ریاست ‌جمهوری رژیم است لذا با توجه به این هدف، باید در انتظار تشدید حملات دو باند متخاصم علیه یکدیگر، تا روز برگزاری نمایش انتخابات و پس از آن باشیم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات