پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

پیام مریم رجوی به جلسه حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

-

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
پیام مریم رجوی به جلسه حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
قانونگذاران محترم،
دوستان گرامی!
این روزها، ایرانیان در سراسر جهان در حال آماده‌سازی برای فرارسیدن نوروز هستند.
نوروز همزمان با فرارسیدن بهار و اولین روز سال ایرانی است که از سالیان پیش جشن گرفته می‌شود. نوروز سمبل تغییر است؛ تغییر از روزهای تیره و تار زمستان به روزهای سبز بهاری.
فرارسیدن نوروز و آغاز بهار برای مردم ایران، این پیام ساده و در عین‌حال پرمعنی را در بر دارد که بهار آزادی هم اجتناب‌ناپذیر است. ممکن است به تأخیر بیفتد اما متوقف نخواهد شد.
نوروز برای مردم ایران، پیام‌آور چشم‌انداز امیدبخش حتمیت پایان رژیم دیکتاتوری مذهبی و استقرار آزادی و دموکراسی است. مردم سرکوب شده کشور من شایسته زندگی در یک جامعه آزاد و دموکراتیک هستند. جامعه‌یی که کلید صلح و ثبات در منطقه است. این تنها راه ریشه‌کنی بنیادگرایی اسلامی به‌عنوان تهدید جهانی است.
تعداد اعدامها در دوران روحانی، با محافظه‌کارانه‌ترین تخمین‌ها به بیش از ۳۰۰۰ اعدام می‌رسد و اقدامات سرکوبگرانه رژیم هم‌چنان در حال افزایش است.
طی سال گذشته، مردم ایران بارها در شهرهای مختلف، علیه سرکوب رژیم به اعتراض پرداختند. آنها علیه سانسور و فقر و فساد گسترده حکومتی تظاهرات کردند و به‌خاطر بی‌پاسخ ماندن ابتدایی‌ترین خواسته‌هایشان هزاران تظاهرات کوچک و بزرگ برپاکردند. جدیدترین نمونه آن، خیزش مردم قهرمان اهواز در ماه گذشته بود.
از سوی دیگر، مرگ هاشمی رفسنجانی، رژیم را به‌شدت ضعیف کرده است. رفسنجانی طی ۳۸ سال مقام شماره۲ رژیم و عامل تعیین‌کننده در حفظ تعادل درونی آن بود.
علاوه بر این، پول‌های بادآورده از لغو تحریم‌ها، هیچ بهبودی در وضعیت معیشتی مردم ایجاد نکرده است پول‌های آزاد شده از تحریم‌ها صرف جنگ‌افروزیهای این رژیم در سوریه و عراق و دیگر کشورهای منطقه می‌شود و قول‌های روحانی، مبنی بر راه‌اندازی چرخ‌های اقتصادی پوچ از آب درآمده است. این رژیم، عامل اصلی ادامه شش سال جنگ و کشتار در سوریه و بحران در عراق و قدرت‌گیری داعش و بالا گرفتن جنگ فرقه‌یی در منطقه است.
سوخت‌رسانی به درگیریها، افزایش سرکوب در ایران و گسترش جنگ‌طلبی و تروریسم ابزار تعیین‌کننده آخوندها برای حفظ حاکمیت ننگین آنها و مقابله با فوران اعتراضات اجتماعی و یک قیام سراسری است که به سرنگونی آنها راه خواهد برد. اما، اکنون آخوندها به ته خط رسیده‌اند و با مصرف کردن تمامی ذخائر استراتژیک خود، نه راه پیش دارند و نه راه پس و لاجرم، به‌دست مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن سرنگون خواهند شد.
در این راستا، جامعه بین‌المللی و آمریکا باید این رژیم ضدبشری را به‌خاطر کشتار مردم ایران و به‌خاطر دخالت در جنگ سوریه، به‌خاطر صدور تروریسم به کشورهای منطقه وگروه‌های شبه‌نظامی تروریست در کشورهای همجوار مورد حسابرسی قرار دهند.
پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل‌متحد برای اتخاذ مجازات‌های لازم‌الاجرا ارجاع گردد. سپاه پاسداران که ارگان اصلی سرکوب داخلی و صدور تروریسم به کشورهای منطقه است، باید در لیست سازمانهای تروریستی قرار گیرد. همان چنان که یک حمایت دو حزبی قوی در آمریکا خواسته است، عاملان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷در ایران، باید شناسایی شده و در برابر عدالت قرار بگیرند.
من از اقدام قانونگذاران دو حزبی که خواستار فشار بر رژیم ایران برای متوقف‌کردن فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن در حمایت از گروه‌های تروریستی و ادامه آزمایش موشکهای بالستیک، شده‌اند، استقبال می‌کنم. هم‌چنان که از ارائه لایحه‌یی که به قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی فراخوان می‌دهد، قدردانی می‌کنم.
یک‌بار دیگر به‌خاطر حمایت قانونگذاران آمریکا، از هموطنان سرکوب‌شده‌ام در سراسر ایران و همبستگی قوی آنها با مجاهدان مستقر در آلبانی، تشکر می‌کنم.
اکنون، گسترش حمایت‌های ارزشمندتان نسبت به مبارزه مردم ایران برای کسب آزادی بیش از هر زمان دیگر اثربخش است. در سال نو ایرانی برای همه شما و برای مردم آمریکا آرزوی موفقیت می‌کنم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات