پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

روزنامه حکومتی رسالت: چهارشنبه‌سوری به یک معضل تبدیل شده است

هراس رژیم از چهارشنبه سوری
هراس رژیم از چهارشنبه سوری
رسانه‌ها و عوامل حکومت آخوندی به شکست تشبثات رژیم ضدایرانی آخوندی، برای جلوگیری از برگزاری جشن ملی چهارشنبه‌سوری توسط مردم ایران اعتراف می‌کنند. این درحالیست که آخوندها و پاسدارانِ نظامِ جهل و جنایت، همه قوای خود را برای جلوگیری از گرامیداشت سنت ملی چهارشنبه‌سوری به کار گرفته و با انتشار مجدد فتوای مسخره خلیفه ارتجاع، طینت ضدایرانی رژیم ولایت فقیه را به نمایش گذاشتند.

نیروی انتظامی رژیم در استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد که امسال بیش از 30هزار پوستر و بروشور تهیه کرده که در آن تأکید شده که آیین چهارشنبه‌سوری فرهنگی غلط است. آمارهای مشابهی توسط نیروی انتظامی رژیم در سایر استانها منتشر شده است.

این علاوه بر تبلیغات کر کننده رادیو و تلویزیون حکومتی و نیز اقدامات متعدد حکومتی تحت عنوان «نه به چهارشنبه‌سوری» است که توسط عوامل رژیم سازمان داده شده است.

در همین حال، نیروی انتظامی رژیم با صدور اطلاعیه‌های گوناگون در استانهای مختلف اعلام کرد که با هنجارشکنان و کسانی که مترصد ایجاد ناامنی هستند، برخورد جدی می‌کند. نیروی سرکوبگر انتظامی در این اطلاعیه همچنین از نقش شبکه‌های اجتماعی ابراز نگرانی کرده و تهدید کرده است: در صورت مشاهده سایتها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که ساخت مواد محترقه و منفجره را آموزش می‌دهند، اعلام نمایند تا پلیس با این افراد برخورد نماید.

استاندار رژیم در تهران گفت: خاطیان آخرین چهارشنبه سال تا پایان نوروز در زندانهای نیروی انتظامی به‌سر خواهند برد.

علاوه بر این تهدیدها، رسانه‌های حکومتی در آستانه چهارشنبه‌سوری، فتوای خامنه‌ای و آخوندهای وابسته به او را در مورد حرام بودن و مذمت چهارشنبه‌سوری منتشر کردند. سال گذشته ولی‌فقیه ارتجاع در پاسخ به سؤالی درباره چهارشنبه‌سوری فتوا داده بود که چهارشنبه‌سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و مناسب است از آن اجتناب شود.

آخوندی نوری همدانی نیز گفته: چهارشنبه‌سوری جزء خرافات است و کارهایی که انجام می‌دهند حرام است و باید جدا از آن اجتناب شود.

آخوند مکارم شیرازی در فتوای خود درباره چهارشنبه‌سوری نوشت: قطعاً چهارشنبه‌سوری حرام است. چهارشنبه‌سوری یک سنت خرافی است، نباید سنت خرافی را احیا کنیم.

اما، این اقدامات سرکوبگرانه رژیم نتوانسته است مردم ایران را در اجرای سنت دیرینه خود بازدارد. و ایادی و رسانه‌های رژیم به شکست آخوندها برای حذف این جشن ملی و سنتی اعتراف می‌کنند.

روزنامه حکومتی رسالت نوشت: چهارشنبه‌سوری به یک معضل تبدیل شده است.

بیگدلی، عضو مجلس ارتجاع، توسل به‌زور و تهدید را هم بی‌فایده عنوان کرد و گفت: چهارشنبه‌سوری در سالهای اخیر از حالت سنتی خارج و به مراسمی خطرناک تبدیل شده است. نمی‌توان با آگاه‌سازی این رسوم را حذف کرد باید برای آن جایگزینی معرفی کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات