پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-محكوميتهاى بين المللى رژيم ايران,

معرفی کتاب «تحقیق درباره اعدامهای گسترده ۱۹۸۸ در ایران»

-

معرفی کتاب اعدام های گسترده در ایران
معرفی کتاب اعدام های گسترده در ایران
در حاشیه اجلاس شورای حقوق‌بشر یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر اروپایی ملل‌متحد برگزار شد که طی آن گزارش مبسوطی که توسط آقای طاهر بومدرا و تیمی از حقوقدانان در رابطه با موضوع قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ تهیه شده است، در معرض افکار عمومی و اطلاع رسانه‌ها قرار گرفت. در این کنفرانس طاهر بومدرا، رئیس پیشین دفتر حقوق‌بشر یونامی، آزاده ضابطی معاون کمیته وکلای ایرانی مقیم انگلستان و فرزاد مددزاده زندانی سیاسی از بند رسته شرکت داشتند.
و توضیحاتی درباره گزارش تهیه شده درباره قتل‌عام 30000 زندانی سیاسی در سال 67 به خبرنگاران حاضر در کنفرانس ارائه کردند.

گزارش «تحقیق در اعدامهای گسترده ۱۹۸۸ در ایران» که در ۳۶۰ صفحه تهیه شده، مشتمل بر تاریخچه‌ای از اعدامهای سیاسی در دهه ۶۰، معرفی مهمترین اسناد مربوط به قتل‌عام 30000 زندانی سیاسی در سال 67 به فرمان خمینی جلاد، مصاحبه با شاهدان این قتل‌عام، معرفی آمران و عاملان، تصاویر و کروکی‌هایی از گورهای دستجمعی که قتل‌عام شدگان به‌طور مخفیانه در آنها دفن شده‌اند و سایر اسناد بین‌المللی ذیربط می‌باشد.

تحقیقات و تنظیم این گزارش به‌درخواست انجمن «عدالت برای قربانیان کشتار ۱۹۸۸ در ایران» تهیه شد خانم آزاده ضابطی، وکیل متخصص حقوق‌بشر که بنمایندگی از طرف این انجمن در این کنفرانس حضور داشت. توضیحاتی حول مراحل مختلف تهیه این گزارش ارائه کرد. وی گفت: تهیه این گزارش به‌دنبال افشای نوار آقای منتظری در مرداد ماه گذشته شروع شد و نخستین انتشار آن همزمان با اجلاس شورای حقوق‌بشر صورت گرفت.

زندانی سیاسی از بند رسته فرزاد مددزاده، نیز در همین کنفرانس مشاهدات خود از زندانهای رژیم آخوندی را بیان کرد و استمرار دادخواهی قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در میان نسل جوان کشورمان را یادآور شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات