پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

تماس روحانی با دیکتاتور سوریه و حمایت از کشتار مردم این کشور

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
وزیر صنعت رژیم: خامنه‌ای به روحانی گفت حتماً کاندیدا شوید

حسن روحانی، رئیس‌جمهور رژیم آخوندی در تماس تلفنی با بشار اسد ضمن تأکید مجدد بر پشتیبانی از دیکتاتور سوریه در کشتار مردم این کشور، مدعی شد که حمله شیمیایی به ادلب «واهی و بدون سندیت» است و وقیحانه آن را به اپوزیسیون نسبت داد. وی گفت: «استفاده از سلاح شیمیایی... برای این بود که صحنه افکار عمومی دنیا را از واقعیتها منحرف کنند و نباید اجازه داد تروریستها با بهره‌گیری از این تسلیحات، دیگران را متهم و بهانه اقدامات خلاف مقررات بین‌المللی را فراهم کنند» (رسانه‌های حکومتی-20فروردین96). روحانی همان جنایتکاری است که از 38سال پیش سرکوب و کشتار مردم ایران را به خود اپوزیسیون منتسب می‌کرد و فریفتن جامعه جهانی بر سر پروژه‌های اتمی را از افتخارات خود می‌داند.

در یک تحول دیگر، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت و معدن روحانی، در روز 19فروردین در مصاحبه با سایت آفتاب نیوز وابسته به باند روحانی گفت: «روحانی روزی در دولت گفت با آقا (خامنه‌ای) مطرح کردم که مصلحت چیست؟ بیایم یا نیایم؟ که ایشان تأکید داشتند حتماً باید باشید و کاندیدا شوید. یقین دارم آقا اگر مثلاً می‌گفت نیا، صلاح نیست، ایشان صریح می‌پذیرفت و بدون اذن آقا در مسایل کلان تصمیم نمی‌گیرد». نعمت‌زاده ضمن تأکید بر تبعیت مطلق روحانی از خامنه‌ای در مسایل مختلف مانند مذاکرات اتمی گفت: روحانی از سال ۴۲، شاگرد و مرید و تابع خمینی بود و بعد هم هر کجا مسئولیت داشت با نظر خامنه‌ای بوده است.

ماه گذشته نیز محمود صادقی نماینده مجلس رژیم به‌نقل از روحانی در نشستی با گروهی از نمایندگان مجلس گفت او برای شرکت در انتخابات 1392 از خامنه‌ای سؤال کرده و خامنه‌ای پاسخ داده است: «با شما هیچ مشکلی نداشته و ندارم. با هم می‌توانیم کار کنیم». صادقی به‌نقل از روحانی افزود: «خامنه‌ای بر رفاقت قدیمی خود با روحانی تأکید داشته‌ و نه‌تنها به او نظر منفی ندارد، بلکه نظر ایشان نسبت به روحانی مثبت است» (آرمان امروز- 22اسفند 1395).

تماس روحانی رئیس‌جمهور جنایتکار ملایان با دیکتاتور سوریه و حمایت تمام‌عیار از این جنایتکار جنگی و موافقت خامنه‌ای با کاندیداتوری او مبین این حقیقت است که باندهای مختلف نظام آخوندی نه تنها در سرکوب و چپاول مردم ایران بلکه در صدور تروریسم و بنیادگرایی و در حمایت از اسد و قتل‌عام مردم سوریه هیچ تفاوتی با هم ندارند. آنها به خوبی می‌دانند که با سرنگونی اسد پایه‌های فاشیسم دینی حاکم بر ایران نیز به لرزه خواهد افتاد. چند هفته پیش خامنه‌ای اعتراف کرد که اگر ما در سوریه نجنگیم در تهران و فارس و خراسان و اصفهان باید بجنگیم (رسانه‌های حکومتی-16دی 1395).

اسد و سرکردگان رژیمش همراه با خامنه‌ای و روحانی و سرکردگان پاسداران که عامل اصلی کشتار 500هزار سوری و آواره شدن بیش از نیمی از جمعیت این کشور هستند، باید به دست عدالت سپرده شوند. آنها از بسیاری از کسانی که در نورنبرگ محاکمه شدند، جنایتکارترند.

مقاومت ایران در روز 18فروردین طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد: آخوند روحانی به اطرافیانش گفته بود در دیدار با خامنه‌ای موافقت او را برای کاندیداتوری خودش گرفته است. این اطلاعیه همچنین تأکید می‌کند سردژخیم ابراهیم رئیسی، نیز پس از موافقت خامنه‌ای کاندیداتوری خود را برای نمایش انتخابات اعلام و علنی کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
21فروردین 1396 (10آوریل2017)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات