پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

کنفرانس با حضور نمایندگان پارلمان پیرامون راه‌حل مقابله با بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام

کنفرانس در پارلمان نروژ با عنوان بنیادگرایی اسلامی،
کنفرانس در پارلمان نروژ با عنوان بنیادگرایی اسلامی،
در پارلمان نروژ کنفرانسی با عنوان بنیادگرایی اسلامی، راه‌حل چیست؟ برگزار شد. در این کنفرانس، نمایندگان پارلمان این کشور از احزاب مختلف، نمایندگان سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف از جمله سفیر هلند در نروژ و شماری از حامیان مقاومت ایران شرکت داشتند.

سخنرانان این جلسه که به ابتکار هانس اولاو سیورشن رئیس کمیسیون دارایی پارلمان و نایب‌رئیس گروه پارلمانی حزب دموکرات‌مسیحی نروژ برگزار شده بود، عبارت بودند از:
اولا الوستوئن رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست پارلمان و نایب‌رئیس گروه پارلمانی حزب لیبرال نروژ
تام سیرینگ محقق در مرکز حقوق‌بشر در دانشگاه اسلو
استرون استیونسون
لارش ریسه نمایندهٴ پیشین پارلمان نروژ
حنان البلخی نمایندهٴ ائتلاف ملی سوریه در نروژ
و پرویز خزایی نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک


در شروع این جلسه هانس اولاو سیورشن ضمن خوشامدگویی به حاضران از این‌که چنین جلسه‌یی در پارلمان نروژ برگزار شده، ابراز خوشوقتی کرد.

پس از آن لارش ریسه که مدیریت جلسه را برعهده داشت در سخنان خود، گفت: «موضوع بنیادگرایی اسلامی یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مسائل روز و تهدید بزرگ منطقه و جهان ماست».
وی خاطرنشان کرد که مقاومت ایران از سال‌ها پیش نسبت به تهدید بنیادگرایی تحت نام اسلام هشدار داده بود.

استرون استیونسون سخنران بعدی جلسه پارلمان نروژ بود؛ وی با تأکید بر نقش رژیم آخوندی به‌عنوان منشأء تروریسم و صدور بنیادگرایی تحت نام اسلام، گفت: «آنها خودشان مشکل اصلی هستند و باید سرنگون شوند. در همین رابطه، باید سپاه پاسداران به‌عنوان اهرم اصلی تروریسم (رژیم ایران)، در لیست تروریستی قرار گیرد. آنها نه فقط در کشور خودشان حقوق‌بشر را نقض می‌کنند، بلکه تروریسم را به‌منظور کشتار مردم بیگناه اعم از شیعه و سنی صادر می‌کنند. به‌عنوان مثال، در عراق تحت عنوان جنگ علیه داعش، مردم را توسط حشدالشعبی کشتار می‌کنند».
استرون استیونسون سپس به ضایعات سیاست مماشات دولت اوباما با حکومت آخوندی اشاره کرد، و افزود: «کشورهای غربی باید مقاومت ایران را به‌رسمیت بشناسند و سپاه پاسداران را یک نهاد تروریستی بدانند تا ما بتوانیم با ریشهٴ بنیادگرایی اسلامی بجنگیم».

تام سیرینگ محقق در مرکز حقوق‌بشر دانشگاه اسلو:
 تام سیرینگ در سخنرانی خود با اشاره به نامشروع‌ بودن رژیم آخوندی، گفت: «رژیمی که حمایت مردمی نداشته باشد، با قدرت‌نمایی در خارج از خاک خود، به خودش مشروعیت می‌بخشد تا نیروهایش را حفظ کند... صدور تروریسم در قانون اساسی جمهوری اسلامی (ذکر شده است)... از این‌رو سرکوب و صدور تروریسم، لازمه حیات جمهوری اسلامی است. دلیل قتل‌عام سال 1988 نیز همین بود... به رژیم ایران هیچ اعتمادی نمی‌توان کرد».

در ادامه کنفرانس در پارلمان نروژ، پرویز خزایی نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک، اظهار داشت: «فقط مجاهدین راه‌حل و پاسخگوی بنیادگرایی اسلامی هستند؛ چون خودشان مسلمانند و به دموکراسی و برابری باور دارند؛ رهبر این جنبش یک زن است و آنها تنها کسانی هستند که می‌توانند در دنیای مسلمانان، تغییرات جدی ایجاد کنند.
پرویز خزایی همچنین توضیحاتی پیرامون اهداف و برنامه‌های شورای ملی مقاومت به‌عنوان جایگزین رژیم آخوندی، و فعالیتهای سراسری مقاومت ایران در داخل و خارج کشور و موقعیت این مقاومت در صحنه بین‌المللی در برابر رژیم آخوندی ارائه کرد.

اولا الوستوئن رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست پارلمان و نایب‌رئیس گروه پارلمانی حزب لیبرال نروژ در سخنرانی خود، گفت: «(رژیم) ایران مرکز اصلی صدور تروریسم و خطر بسیار بزرگی برای امنیت خاورمیانه است؛ (این رژیم) با دخالت‌هایش در کشورهای همسایه، نقض حقوق‌بشر را گسترش می‌دهد».

در جلسه پارلمان نروژ، حنان البلخی نمایندهٴ ائتلاف ملی سوریه در این کشور در مورد تروریسم رژیم آخوندی در سوریه سخنانی ایراد کرد و از جمله گفت: «همین الآن که ما مشغول (برگزاری) این کنفرانس هستیم، رژیم بشار اسد با کمک رژیم ایران، شهروندان سوری را بمباران می‌کند».

میلیشیا جاودان در سخنان خود به فعالیت‌های اعضای مقاومت در افشای جنایات رژیم آخوندی در شورای حقوق‌بشر پرداخت و به‌طور خاص به کارزار دادخواهی شهیدان قتل‌عام 67 برای تحقیقات درباره این جنایت و محاکمه سردمداران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت اشاره کرد.

سپس امینه قرایی از خانواده‌های شهیدان قتل‌عام 67، طی سخنانی با گرامیداشت یاد پدرشهیدش که از سربداران قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی به‌دست رژیم آخوندی است توضیحاتی پیرامون اقدامات ضدانسانی رژیم علیه خانواده‌های قتل‌عام شدگان ارائه کرد.
وی گفت که با پیوستن به مقاومت تصمیم گرفته است، صدای همهٴ خانواده‌هایی باشد که حتی از دسترسی به مزار فرزندانشان نیز محرومند.

جلسه ویژه با حضور جوانان در نروژ
جلسه دیگری در دفتر شورای ملی مقاومت در اسلو با حضور استرون استیونسون، پرویز خزایی و شماری از جوانان حامی مقاومت ایران در نروژ برگزار شد.

شرکت کنندگان در این جلسه پیرامون نظرات مقاومت ایران برای ریشه‌کنی بنیادگرایی برخاسته از رژیم آخوندی و جنبش دادخواهی شهیدان قتل‌عام 67 به بحث و تبادل نظر پرداختند.

استرون استیونسون به روند آشنایی و حمایتش از مقاومت ایران و اهمیت پایداری مجاهدان اشرفی در مبارزه علیه رژیم آخوندی اشاره کرد و گفت که هم‌اکنون باید روی هدف لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران متمرکز شد.

پرویز خزایی درباره جایگاه مقاومت ایران در مبارزه علیه فاشیسم دینی توضیحاتی داد و افزود: مقاومت ایران تا سرنگونی آخوندهای حاکم بر ایران از پای نخواهد نشست.

در جلسه اسلو، جوانان حامی مقاومت در نروژ از استرون استیونسون به‌خاطر فعالیتها و تلاشهایش در حمایت از مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی سپاس‌گذاری کردند. آنها همچنین نمونه‌هایی را از فعالیت‌های خود برای افشای جنایات رژیم آخوندی تشریح کرده و گفتند که چه طور از مبارزه و پایداری مجاهدان اشرفی برای استمرار فعالیت‌هایشان الهام می‌گیرند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات