پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

کاندیداتوری احمدی‌نژاد و ضعف خامنه‌ای در نمایش انتخابات

احمدی نژاد پاسدار هزار تیر
احمدی نژاد پاسدار هزار تیر
در شرایطی که انزجار عمومی از آخوند شیاد حسن روحانی و آخوند جلاد ابراهیم رئیسی و کارنامه فریب و دجالگری و کشتار و قتل‌عام توسط آنها بر نمایش انتخابات آخوندی و بحران درونی رژیم سایه افکنده بود، ثبت نام پاسدار احمدی‌نژاد در نمایش انتخابات رژیم ولایت‌فقیه، به جنگ گرگها و آشفتگی و شقه در رأس نظام دامن زده و قبل از هر چیز ضعف خامنه‌ای را برملا کرده است.

در حالیکه احمدی‌نژاد می‌گوید به قولی که به خامنه‌ای برای عدم شرکت در انتخابات رژیم داده است، پایبند است و در حالیکه می‌گوید ثبت نام او صرفاً برای حمایت از بقایی (یک کارگزار پیشین وزارت بدنام اطلاعات) در این انتخابات است، اما کشاکش ایجاد شده در درون رژیم بیانگر این واقعیت است که کاندیداتوری او قبل از هر چیز نشانهٴ ضعف خامنه‌ای و آشفتگی و شقه در رأس رژیم است.

کنعانی‌مقدم از باند غالب، درباره ثبت نام احمدی‌نژاد گفت:‌ «این یک عمل انتحاری است و ایشان یک کمربند انفجاری به دور خودش بسته و وارد میدان شد... . با توجه به صراحت توصیه رهبری نباید ثبت نام می‌کردند و این نوعی نافرمانی است».

آخوند غرویان یک مهره دیگر باند غالب، احمدی‌نژاد را به تمرد از نظرخامنه‌ای متهم کرد و افزود که ثبت نام احمدی‌نژاد در انتخابات «رویداد خطرناکی است که باید مسئولان به آن بپردازند. به نظر من این خیلی راه را برای سرکشی‌ها بیشتر باز خواهد کرد».

اکرمی یک مهره دیگر همین باند، خواهان محاکمه احمدی‌نژاد شد و گفت: «قوه قضاییه باید همه رودربایستی‌ها را کنار بگذارد و به پرونده وی رسیدگی کند تا رسماً مشخص شود که ایشان چقدر دروغگو است و چه بلاهایی سر مملکت آورده است. البته اگر این مسأله زودتر رسیدگی می‌شد الآن کار به این‌جا کشیده نمی‌شد که برای مملکت و شورای نگهبان هزینه ایجاد شود. از این به بعد هم البته دادستانی می‌تواند باز به این موضوع رسیدگی کند».

روزنامه حکومتی سیاست روز با لحن تهدیدآمیزی خطاب به احمدی‌نژاد نوشت: تکلیف ما با برخی‌ها که پا در جاده انحرافی می‌گذارند (تا آخر عمرشان) روشن شده است.

صادق زیباکلام از باند روحانی، خاطرنشان کرد: «احمدی‌نژاد هزینه فوق‌العاده سنگینی برای اقدام امروزش خواهد پرداخت!»

حجاریان معاون پیشین وزارت اطلاعات و مشاور آخوند خاتمی درباره جنگ قدرت در طیف موسوم به اصول‌گرایان در انتخابات رژیم گفت: «در این دوره همه تلاش‌شان را کردند که انشقاقی میان‌شان اتفاق نیفتد، ولی با این حال عملاً به چند دسته تقسیم شدند، با این‌که همه آنان هم‌پیاله هستند، اما بر سر تقسیم کیک منازعه دارند و معلوم نیست که تا به کی این افتراق میان‌شان ادامه خواهد داشت».

واقعیت امر این است که همه باندهای رژیم ولایت‌فقیه در دوران پایانی آن بر سر تقسیم کیک قدرت و غصب حاکمیت مردم ایران تا روز سرنگونی دچار شقه و افتراق خواهند بود.

آسوشیتدپرس، در مورد ثبت نام احمدی‌نژاد گزارش داد اعلام کاندیداتوری احمدی‌نژاد، می‌تواند منجر به بارز شدن شکاف موجود میان باندهای درونی رژیم ایران شود.

خامنه‌ای 5مهر سال 95: یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما، شما شرکت کنید با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است

بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو.

دشمنان هم که گوش خواباندند استفاده کنند. ببینید، حواستان جمع باشد.

در ادامه حملات باند غالب به آخوند روحانی، پاسدار قالیباف، ثبت نام احمدی‌نژاد را به گردن روحانی انداخت و گفت:‌ وقتی کسی بی‌هیچ مبنا و فقط برای کسب رأی، وعده 100روزه می‌دهد مشخص است که درکی از مدیریت اجرایی کشور ندارد و مجبور می‌شود به بی‌صداقتی روی بیاورد... . هزینه‌های بازگشت انحرافیون به بازی سیاست، نتیجه ناکارآمدی دولت حرف است.

در همین حال کیهان آخوندی شکست رژیم در برجام را به رخ روحانی کشیده و با اعتراف به بحران مرگبار اقتصادی نظام، می‌نویسد: امروز ثابت شده که آن همه هیاهوی وسیع برای آمد و رفت هیأت‌های خارجی هیچ گره‌ای از کار مردم باز نکرد و هیچ بانکی به‌رغم آن همه امتیازات تأسف‌آور که مندرج در برجام بود، حاضر به همکاری با ما نشد و در نتیجه ما یک‌طرفه امتیاز دادیم و خسارت خریدیم. واردات اقلام مصرفی و حتی کشاورزی، کمر تولید‌کننده ایرانی را شکست‌ ، جمعیت انبوهی را بیکار و سرمایه‌گذاریهای فراوانی را با ورشکستگی مواجه کرد. شهرک‌های صنعتی در حال تعطیل و نیمه‌تعطیل روزگار می‌گذرانند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات