پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

بیانیهٴ‌ زندانی سیاسی؛ مهدی فراحی شاندیز از زندان گوهردشت برای تحریم نمایش انتخابات

اعدام در ملأ عام
اعدام در ملأ عام
زندانی سیاسی؛ مهدی فراحی شاندیز در زندان گوهردشت کرج طی بیانیه‌یی نمایش انتخابات رژیم را تحریم کرد.

متن این بیانیه از این قرار است:
در حالی که حکومت منفور ولایت‌فقیه بعد از 38سال حکومت بر پایه ظلم و سرکوب و غارت، ایران عزیز ما را به ویرانه‌یی تبدیل کرده است که به جز فقر؛ فلاکت؛ بیکاری و فساد همه‌جانبه چیزی در آن یافت نمی‌شود،
در حالی که سرمایه‌های ملت ایران به‌صورت میلیاردی صرف دخالتهای تروریستی در سوریه و عراق و یمن می‌شود. در حالی که رژیم استبدادی ولایت فقیه؛ روزانه بساط دار و شکنجه را گسترده‌تر می‌کند و زندانها را از آزادیخواهانی انباشته است که جز عقاید و باورهایشان جرمی مرتکب نشده‌اند، اکنون این حاکمیت به ناگزیر به یک «گردنه خطرناک» به نام انتخابات رسیده است. انتخاباتی که معلوم است در نبود آزادی و دموکراسی چیزی جز مصاف بی‌رحمانه باندهای قدرت برای چپاول و غارت نیست.

اکنون وظیفه ما به‌عنوان عناصر آگاه این جامعه چیست؟
با توجه به واقعیتهای برشمردة بالا و عدم مشروعیت داخلی و بین‌المللی این حاکمیت؛ به نظر نگارنده اکنون یک فرصت تاریخی پیش روی ملت ایران برای بلند کردن فریاد «نه» به این حکومت قرار گرفته است. با تحریم سراسری این انتخابات مشروعیت باندهای حاکم را اعلام کنیم. این واقعیت برای هر ایرانی روشن شده است که هر دو باند غالب و مغلوب از یک قماش اند، بنابراین نباید اسیر بازیهای باندی و جناحی آنان شد. تنها انتخاباتی مشروعیت دارد که کاملاً آزاد و بر اساس حق حاکمیت مردم باشد و سازمانهای بین‌المللی بر آن نظارت داشته باشند. شرط این انتخابات آزاد باید در قدم اول آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی و کنار گذاشتن اعدام و شکنجه باشد و همه مردم صرف‌نظر از باورها و زبان و دین و جنس و قومیت‌شان بتوانند در آن شرکت کنند.

بنابراین در شرایط کنونی وظیفه هر ایرانی گسترش اعتراض و تقویت جنبش دادخواهی است. من همه هموطنانم را به تحریم این نمایش مضحک و گسترش عرصه‌های مقاومت در برابر دیکتاتوری فرا می‌خوانم.

کارگران! زحمتکشان! معلمان و دانشجویان!
اکنون زمان مقاومت در برابر دیکتاتوری است، دیکتاتوری زهر خورده تنها با مقاومت ماست که فرومی‌ریزد، تنها با گسترش تیمها و یکانهای ارتش آزادیبخش در سراسر این میهن اشغال شده است که این حاکمیت از ما خواهد ترسید.

بیایید با امید به فردایی آزاد و رها به فریادی گوش کنیم که صدایش قلب دیکتاتور را می‌لرزاند. صدایی که 38سال است در برابر این دیکتاتوری مقاومت کرده و از هیچ فداکاری در این مسیر فروگذار نکرده است. صدایی که اکنون پژواک آن در سخنان مریم رجوی به‌صورت پیروزمندی شنیده می‌شود.

زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز – زندان گوهردشت کرج
دوم اردیبهشت 1396.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات