پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

کارنامه ۳۸ساله پاسداران: جنگ، سرکوب، صدور ترور و بنیادگرایی و پیشبرد پروژه بمب اتمی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
نامگذاری پاسداران در لیستهای تروریستی و اخراج آن از منطقه، ضرورت صلح و آرامش در منطقه

پاسدار سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آخوندها در روز 2 اردیبهشت 1396 به‌مناسبت سی‌وهشتمین سالگرد تأسیس سپاه گفت پاسداران با حضور «در سوریه و عراق خود را ”سپر امنیت“ ملت ایران و بلکه امت اسلامی» کرده‌اند. وی تأکید کرد که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود». در فرهنگ بنیادگرایان حاکم بر ایران منظور از کشور و ملت ایران و امت اسلامی چیزی جز نظام ضدانسانی و ضدایرانی ولایت‌فقیه نیست. چنان که حسن روحانی رئیس‌جمهور آخوندها در روز 10اردیبهشت ضمن تمجید از جنایتهای سپاه گفت: «عاملی که باید مردم را زیر پرچم اسلام به میدان بیاورد، سپاه است».

سپاه پاسداران طبق اساسنامه‌اش «نهادی است تحت فرماندهی عالی مقام رهبری»، و «از نظر سیاسی و عقیدتی تابع ولایت‌فقیه» است (مواد 1 و 47). مقاومت ایران بارها تأکید کرده است سپاه پاسداران ابزار اصلی حفظ نظام ولایت‌فقیه و ارگان محوری اعمال قهر و سرکوب نظامی است. دینامیسم و موتور محرک سپاه و روح حاکم بر ‌آن، صدور بنیادگرایی و تروریسم و جنگ‌طلبیِ است که این خود مبتنی بر نظریه ولایت جهانشمول است. در همین راستا پروژه دستیابی به سلاح اتمی به‌طور کامل توسط سپاه پیش برده شده است..

طی 38سال سپاه بیشترین نقش را در سرکوب داخلی از جمله سرکوب خونین قیام سال 1378 و سال 1388 را به عهده داشته است. اطلاعات سپاه به یک سازمان مخوف تبدیل شده که در دستگیری و شکنجه و اعدام و ترور مخالفان و در جاسوسی حتی علیه باندهای درون رژیم بیشترین نقش را دارد. سپاه از 2008 سازماندهی خود را برای مقابله با خیزشهای مردمی تغییر داد و برای هر استان یک فرماندهی مستقل تشکیل داد که قادر به سرکوب قیامهای عمومی باشد. نیروی بسیج نیز در هماهنگی با سپاه در سرکوب شرکت دارد. بسیج، علاوه بر یگانهای شبه‌نظامی توسط شبکه جاسوسی در دانشگاهها و مدارس و ادارات و کارخانجات و محلات به شناسایی و دستگیری مخالفان مبادرت می‌کند.

سپاه علاوه بر جنگ هشت ساله ایران و عراق در شعله‌ور کردن، گسترش یا استمرار چندین جنگ بزرگ دیگر در خاورمیانه مانند جنگ در عراق، سوریه، یمن، لبنان نقش اصلی را داشته است. ابعاد تلفات و آوارگان این جنگها بعد از جنگ جهانی دوم و فاشیسم هیتلری، با عملکرد هیچ نیروی جنایتکار دیگری قابل مقایسه نیست.

جنگ ایران و عراق (1980 تا 1988) بیش از یک میلیون کشته و یک میلیون مجروح و معلول و چند میلیون آواره و 1000میلیارد دلار خسارت تنها در طرف ایران به جای گذاشت.

در عراق بعد از 2003 به‌خاطر مداخله مستقیم سپاه و شبه‌نظامیان مزدورش، صدها هزار تن کشته و چند میلیون نفر آواره شده‌اند.

در سوریه بعد از 2011 بیش از 500هزار تن کشته شده و بیش از 10 میلیون نفر آواره شده‌اند.

در جنگ یمن هزاران نفر کشته شده و مطابق گزارش سازمان ملل سه میلیون نفر آواره شده‌اند.

سپاه از همان سالهای اول ابزار آخوندها برای دخالت در کشورهای دیگر بود. اما از 1369 با تشکیل نیروی قدس این دخالتهای را از هر نظر گسترش داد. در محافل حکومتی از نیروی قدس که یکی از نیروهای رسمی سپاه است به‌عنوان «نطفه ارتش بین‌الملل اسلامی» نام می‌برند. سپاه پاسداران علاوه بر اشغال آشکار و پنهان چهار کشور سوریه، عراق، یمن و لبنان، حداقل در 10 کشور دیگر منطقه شامل بحرین و مصر و فلسطین و اردن و افغانستان و عربستان و ترکیه و امارات و کویت و قطر دخالتهای فعالانه تروریستی و بنیادگرایانه دارد یا به تشکیل شبکه‌های جاسوسی و تروریستی و ارسال سلاح به این کشورها مبادرت می‌کند. هیچ کشوری در منطقه از تروریسم پاسداران در امان نمانده است. جاسوسان و مزدوران رژیم در بسیاری از این کشورها دستگیر و محاکمه شده‌اند.

پاسداران برای بسط نفوذ خود در منطقه به‌طور سیستماتیک گروه‌های جنایتکار شبه‌نظامی ایجاد کرده است. علاوه بر حزب‌الله لبنان، عراق کانون توجه ویژه رژیم است و دهها گروه شبه‌نظامی مانند بدر، عصائب اهل الحق، کتائب حزب‌الله، حرکت النجباء را در این کشور سازمان داده است. حشدالشعبی که استخوان بندی‌اش از همین شبه‌نظامیان است، یک چتر دولتی و رسمی و آزادی عمل چشمگیری به این گروه‌های جنایتکار می‌دهد. گروه‌های شبه‌نظامی عراقی از مهمترین منابع تأمین نیروی انسانی برای کشتار مردم سوریه است. گروه‌های موسوم به انصارالله در یمن، صابرین در فلسطین هم‌چنان که فاطمیون افغانستانی و زینبیون پاکستانی که در کشتار مردم سوریه مشغولند در این شمارند.

سفارت رژیم ایران در اغلب کشورهای عربی و اسلامی به‌ویژه عراق و سوریه و لبنان و افغانستان در کنترل سپاه قرار دارد و کار اصلی سفارت پیشبرد خطوط سپاه است. سفیر رژیم عراق همواره یکی از بالاترین فرماندهان سپاه بوده و در حال حاضر سرتیپ پاسدار ایرج مسجدی، معاون قاسم سلیمانی، این مأموریت را به عهده دارد.

سپاه به موازات وزارت اطلاعات در ترورهای خارج کشور دست دارد. انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت و انفجار خبر در عربستان از این شمار است. سپاه پاسداران علاوه بر خاورمیانه در دهها کشور مانند آلمان، کنیا، نیجریه، سودان، تایلند، گرجستان، هندوستان، آذربایجان، پاکستان، افغانستان مرتکب جنایتهای تروریستی شده که در بسیاری موارد منجر به دستگیری تروریستها شده است. سپاه شبکه‌های تروریستی را به آمریکای لاتین نیز گسترش داده است. سپاه در عملیات تروریستی علاوه بر پاسداران از مزدوران غیرایرانی نیز استفاده می‌کند. ترور یک ایرانی به نام سعید کریمیان در استانبول در 29آوریل 2017 یکی از آخرین نمونه جنایتهای تروریستی این رژیم در خارج است.

سپاه از دهه 90 قرن گذشته روابط فعالی با القاعده و دیگر گروه‌های افراطی سنی داشته است. روابطی که در سالهای اخیر در سوریه و عراق ابعاد بی‌سابقه‌یی به خود گرفت. امروز تردیدی نیست که رژیم ایران و مالکی نخست‌وزیر دست‌نشانده‌اش در عراق و دیکتاتوری بشار اسد نقش تعیین‌کننده‌یی در رشد و گسترش داعش داشته‌اند. فرماندهان بسیاری از جریانهای تروریستی در عراق و سوریه پس از سالها اقامت در ایران در یک دهه گذشته توسط نیروی قدس به عراق و سوریه منتقل شده‌اند. وزیر خارجه کری در 17نوامبر 2015 گفت: «داعش توسط اسد با آزاد کردن 1500 زندانی و مالکی با آزاد کردن 1000 زندانی به‌عنوان یک نیروی تروریستی گردآوری شد برای این‌که به اسد کمک کنند». گزارشهای ماههای اخیر از رابطه فعال پاسداران با طالبان در افغانستان خبر می‌دهد.

سپاه با تشکیل ارتش سایبری با هزاران پاسدار و بسیجی به جاسوسی و کنترل اینترنت و ارتباطات مجازی مبادرت کرده و بسیاری از جوانان را از این طریق دستگیر کرده است. سپاه به هک کردن و تخریب شبکه‌های کامپیوتری سایر کشورهای منطقه و حتی کشورهای غربی نیز دست می‌زند. سازمان اطلاعات سپاه اقدام به پخش پارازیت روی شبکه‌های ماهواره‌یی کرده و اقدام به جمع‌آوری بشقابهای ماهواره‌یی مردم می‌کند.

پروژه‌های اتمی رژیم در اساس تحت کنترل پاسداران بوده است. مرکز تحقیقات سپاه از 1983 فعالیتهای خود برای دستیابی به سلاح هسته‌یی را آغاز کرد. مرکز تحقیقات سپاه پاسداران در سالهای بعد گسترش پیدا کرد و جهت مخفیکاری اسامی متعددی را بر خود نهاد و در نهایت تبدیل به سازمان «سپند» در وزارت دفاع رژیم شد. در 21آوریل 2017 دفتر شورای ملی مقاومت در آمریکا از ادامه فعالیت سازمان سپند بعد از برجام پرده برداشت.

سپاه از 1364 اقدام به تشکیل یگان موشکی کرد و با وارد کردن تکنولوژی از کره شمالی از سال 1372 به ساخت گسترده موشکهای بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی مبادرت کرد. سپاه در سال 1375 برای گسترش صنایع موشک، سازمان هوا-فضا را در وزارت دفاع ایجاد کرد. کارشناسان کره شمالی، به‌طور مستمر در ارتباط با سازمان هوا-فضا قرار داشته و در ساخت موشکهای بالستیک به رژیم یاری می‌رسانند. موشک یکی از مهمترین ابزارهای رژیم برای صدور بحران و جنگ‌افروزی و مداخله در منطقه است. سپاه علاوه بر صدور انواع موشک به کشورهای منطقه از جمله لبنان، فلسطین، یمن و عراق، در سوریه و لبنان کارخانجات موشک سازی دایر کرده است. موشکهای بالستیکی که از یمن به سوی عربستان پرتاب می‌شود، ساخت سپاه است. وزیر دفاع آمریکا 19آوریل 2017 گفت موشکهایی که حوثیها به سمت عربستان سعودی شلیک می‌کنند را تأمین می‌کنند.

سپاه با نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت به کشورهای منطقه به‌طور غیرقانونی سلاح صادر می‌کند. مطابق گزارش بان کی‌مون، دبیرکل سابق ملل متحد، در ژانویه 2017، سپاه اقدام به ارسال گسترده سلاح به یمن کرد. سپاه پاسداران به‌طور گسترده بمبهای کنار جاده‌یی را که در صنایع نظامی تولید می‌شود برای حمله به نیروهای ائتلاف در عراق ارسال می‌کرد.

سپاه پاسداران با پشتیبانی خامنه‌ای مفاصل اصلی اقتصادی ایران در عرصه‌های مختلف را در کنترل دارد و سالانه دهها میلیارد دلار درآمد خارج از کنترل ارگانهای رسمی به دست می‌آورد. این عرصه شامل نفت و گاز، صدور و ورود کالا و همچنین خدمات شهری و کشاورزی و غیره را شامل می‌شود. سپاه با ایجاد شرکتهای مختلف و همچنین در کنترل گرفتن برخی از اسکله‌های کشور ثروتهای مردم ایران را غارت و هزینه‌های جنگ و تروریسم خود را تأمین می‌نماید. یکی از ارگانهای اقتصادی وابسته به سپاه پاسداران قرارگاه خاتم‌الانبیاست که حدود 150هزار کارمند دارد.

اکنون با گذشت 38سال جنایت و تروریسم در داخل و خارج ایران، زمان حسابرسی توسط مردم ایران و اجرای عدالت فرا رسیده است. اولین قدم ضروری قرار دادن سپاه در لیست تروریستی سازمان ملل‌متحد و آمریکا و اروپا و کشورهای منطقه و اعمال تحریمهای همه‌جانبه علیه آن است. قدم بعد این است که بازوی جنگ و جنایت ولایت‌فقیه از کلیه کشورهای منطقه و به‌خصوص سوریه، عراق، یمن و لبنان باید اخراج شود. این تنها راه دستیابی به صلح و آرامش در منطقه است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
11 اردیبهشت 1396 (اول مه 2017)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات