پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

جنایات تکان‌دهنده رژیم اسد در زندانها

گزارشی تکان‌دهنده از جنایتهای رژیم اسد در زندان صیدنایا
گزارشی تکان‌دهنده از جنایتهای رژیم اسد در زندان صیدنایا
آمریکا اسنادی تکان‌دهنده ارائه داد که اثبات می‌کند رژیم سوریه کوره آدمسوزی برای نابودی اجساد زندانیانی که در داخل زندان صیدنایا در شمال دمشق تصفیه شده‌اند، ساخته است.

وزارت‌خارجه آمریکا، مسکو را فراخواند تا بر رژیم دمشق برای توقف نقض حقوق‌بشر در حق شهروندان و زندانیان فشار وارد کند.

گزارشی از اسکای نیوز27اردیبهشت96:
موارد جدیدی از نقض حقوق‌بشر به لیست اتهامات رژیم اسد اضافه می‌شود. اسرار زندان صیدنایا افشا می‌شود. این بار از طریق یک گزارش وزارت‌خارجه آمریکا که اثبات می‌کند رژیم اسد کوره آدم سوزی برای سوزاندن اجساد زندانیان ساخته است.

این گزارش همچنین می‌افزاید رژیم اسد روزانه 50 زندانی را اعدام می‌کند. استوارت جونز معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه به خبرنگاران تصاویری ماهواره‌یی را نشان داد که در اوایل سال 2015 گرفته شده است. در این تصاویر برف و یخ در سطح ساختمانها آب می‌شود. این وضعیت به‌خاطر حرارت ساطع شده از درون ساختمان است.

استوارت جونز معاون وزیر خارجه آمریکا:
«ما معتقد هستیم رژیم سوریه زندان صیدنایا را با کوره‌هایی برای نابودی اجساد زندانیان مقتول تجهیز کرده است. طبق تصاویری که ارائه کردیم رژیم اسد در سال 2013 یک ساختمان را برای جای دادن این کوره اختصاص داده است. رژیم با اینکار کشتارهای جمعی را که مرتکب می‌شود، مخفی می‌کند».

یک گزارش سازمان عفو بین‌الملل نیز اطلاعاتی در مورد کشتارگاه صیدنایا منتشر کرد. این سازمان اعلام کرد:‌ اعدامهای جمعی و قتل‌عام برنامه‌ریزی شده در این زندان وجود دارد. عفو بین‌الملل اضافه کرد رژیم اسد 13هزار نفر را طی 5سال تنها در زندان صیدنایا حلق‌آویز کرده است. عفو بین‌الملل احتمال داد که این جنایتها هم‌چنان ادامه داشته باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات