پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

نمايش انتخابات رياست جمهورى ,

زندانیان سیاسی و تحریم نمایش انتخابات

-

زندان گوهردشت کرج
زندان گوهردشت کرج
طی روزهای اخیر شاهد این هستیم که زندانیان سیاسی با بیانیه‌های متعدد انتخابات قلابی رژیم آخوندی را تحریم کردند.

زندانیان سیاسی زندان گوهردشت طی بیانیه‌یی نمایش مسخره انتخابات قلابی رژیم آخوندی را تحریم کردند. از جمله در بیانیه‌ این زندانیان سیاسی آمده است: «هیچگونه تفاوتی بین آخوند رئیسی یعنی مجری قتل‌عام سال 1367 و یا آخوند روحانی یعنی سرکوب کننده قیام 18 تیر 78 و قیام 88 وجود ندارد.
ما زندانیان سیاسی- عقیدتی زندان گوهردشت کرج یکصدا و دست در دست دیگر اقشار میهن در زنجیر، با تحریم این نمایش مسخره اعلام می‌نمائیم، ما خواهان یک انتخابات آزاد زیر نظر مراجع بین‌المللی برای رسیدن به یک جامعه آزاد و مبتنی بر حاکمیت و آزادی تمامی آحاد مردم، بدون هیچگونه تبعیض جنسیتی و قومی، دینی و... مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق‌بشر می‌باشیم».

زندانیان سیاسی زندان اردبیل هم در نامه‌یی به مردم ایران به تحریم نمایش انتخابات فراخوان دادند.

آنها در قسمت‌هایی از نامه خود نوشتند:
«ما زندانیان سیاسی در بند از شما ملت فهیم و بزرگوار کشورمان انتظار داریم با آگاهی کامل و دیدی وسیع و با احساس مسئولیت نسبت به آینده و مسائل و مشکلات کشور تصمیم و موضع صحیح و منطقی اتخاذ نمایید؛ و در انتخابات شرکت نکنید تا از اعمال و ادامه ظلم و بی‌عدالتی و اجحاف رژیم در حق مردم جلوگیری به‌عمل بیاوریم».

جدای از پیامهای جمعی، برخی از زندانیان سیاسی هم به‌طور جداگانه بیانیه‌هایی در محکومیت و تحریم انتخابات رژیم صادر کردند.

از جمله: زندانی سیاسی ارژنگ داودی که در زندان مرکزی زابل تبعید شده در بیانیه خودش آورده:
«ضمن تحریم نمایشهای انتخاباتی رژیم و تقبیح هر گونه مشارکت تماشاچیان مزدور، مأمور، مجبور و یا فریب خورده در تأتر خیابانی 29 اردیبهشت 96 از همگان می‌خواهم که در مبارزه برای به پیروزی رساندن انقلاب سوم یعنی انقلاب دموکراتیک ایرانیان هر چه کوشاتر مبارزین سیاسی و مجاهدین انقلابی را یاری رسان باشند.
زنده باد ایرانی. پاینده باد ایران
ارژنگ داودی. زندانی سیاسی در تبعید. زندان مرکزی زابل. اردیبهشت 96».

همچنین مهدی فراحی شاندیز زندانی سیاسی از زندان گوهردشت در قسمتی از بیانیه‌اش خطاب به اقشار مختلف مردم نوشته است: «در شرایط کنونی وظیفه هر ایرانی گسترش اعتراض و تقویت جنبش دادخواهی است. من همه هموطنانم را به تحریم این نمایش مضحک و گسترش عرصه‌های مقاومت در برابر دیکتاتوری فرا می‌خوانم.
کارگران! زحمتکشان! معلمان و دانشجویان!
اکنون زمان مقاومت در برابر دیکتاتوری است، دیکتاتوری زهر خورده تنها با مقاومت ماست که فرو می‌ریزد، تنها با گسترش تیمها و یکانهای ارتش آزادیبخش در سراسر این میهن اشغال شده است که این حاکمیت از ما خواهد ترسید».
زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز در ادامه بیانیه خود نوشته: «بیایید با امید به فردایی آزاد و رها به فریادی گوش کنیم که صدایش قلب دیکتاتور را می‌لرزاند. صدایی که اکنون پژواک آن در سخنان مریم رجوی به‌صورت پیروزمندی شنیده می‌شود».
نمونهٴ دیگر بیانیه‌های تحریم نمایش انتخابات رژیم از ابوالقاسم فولادوند از زندان گوهردشت هست که در بیانیه خودش از جمله نوشته: «من هم مانند دیگر هموطنانم ضمن اعلام حمایت از فراخوان ارتش آزادیبخش به‌مناسبت تحریم نمایش انتخابات فریاد بر می‌آورم:
مرگ بر اصل ولایت‌فقیه
درود بر رجوی
نه شیاد نه جلاد
رأی من سرنگونی»
البته علاوه بر زندانیان سیاسی طی روزهای اخیر مادران شهیدان و زندانیان سیاسی هم در بیانیه‌های مختلفی شرکت در انتخابات قلابی رژیم را محکوم کردند از جمله مادران زندانیان سیاسی اهل سنت اعدام شده در تابستان گذشته، خانم شعله پاکروان مادر ریحانه جباری و خانم شهین مهین‌فر مادر شهید قیام امیر ارشد تاجمیر از جمله دعوت کنندگان به تحریم نمایش انتخابات قلابی رژیم هستند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات