پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

محمد محدثین در گفتگو با السیاسه: شرایط کنونی خامنه‌ای را در موقعیتی بسیار ضعیفتر از آنچه در سال ۲۰۰۹ بود قرار داده است

محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران
محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران
روزنامه کویتی السیاسه در شماره امروز خود جمعه 29 اردیبهشت 96 مصاحبه با محمد محدثین مسؤل کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران را منتشر کرد.

در این مصاحبه محمد محدثین به سؤالات السیاسه پیرامون شرایط داخلی و بین المللی و موقعیت متزلزل رژیم آخوندی پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون میزان مشارکت در انتخابات رژیم آخوندی گفت: ”واقعیت این است که کل این رژیم عبارت است از یک اقلیت منفور ناچیز که در بهترین حالت کمتر از 4 درصد مردم ایران را نمایندگی می‌کند. گسترش بی‌سابقه هواداران مجاهدین در شهرهای مختلف کشور و بردن شعار تحریم و «رأی من سرنگونی است» به اطراف و اکناف کشور جدی‌ترین نشانه تحریم همه‌جانبه این نمایش از سوی مردم است. کلیه طیفهای اپوزیسیون و حتی برخی از جناحهای داخل رژیم نیز انتخابات قلابی را تحریم کرده‌اند“.

السیاسه در ادامه مصاحبه به حمایت تلویحی خامنه‌ای از آخوند رئیسی اشاره کرد و پرسید که آیا شما حدس می‌زنید که سناریویی شبیه آنچه در هنگام انتخاب احمدی‌نژاد در سال 2009 اجرا شد، پیش بیاید و رئیسی به‌عنوان یک عمل انجام شده، تحمیل شود؟ مسئول کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاومت در پاسخ گفت: ”واقعیت این است که خامنه‌ای نسبت به سال 2009 بسا ضعیف‌تر شده است. شرایط بین‌المللی و منطقه‌یی و شرایط داخلی او را در موقعیتی بسا ضعیفتر قرار داده است. بنابراین هژمونی گذشته را در تعادل قوای درونی رژیم ندارد خامنه‌ای اگر بتواند و زورش برسد، می‌خواهد رژیمش را یکپارچه کند و این پاسخی است به بقای رژیم. در واقع رئیسی پاسخی به حفظ هژمونی خامنه‌ای است. خامنه‌ای کسی را آورده است که به مجاهدکشی شناخته شده است. به قتل‌عام شناخته شده است. این ویژگی آخوند رئیسی یعنی قتل‌عام مجاهدین، یک چسبندگی بین او و سر رژیم ایجاد کرده. اما با این‌حال اگر ولی‌فقیه ارتجاع بتواند در راستای سیاست انقباض، انتخابات را به‌سود رئیسی مهندسی کند، این یک جراحی است که باعث تشدید اختلافات در درون رژیم و رویارویی با جامعه بین‌المللی خواهد شد. ولی اگر توانش را نداشته باشد ناگزیر است که به روحانی تن دهد“.

محمد محدثین در پاسخ سؤال دیگر السیاسه پیرامون حمایت تلویحی غرب از روحانی و این‌که آیا روحانی می‌تواند چیزی از تغییری را که غرب خواهان است محقق کند پاسخ داد: ” مقاومت ایران از سالیان پیش بارها و بارها اعلام کرده است که افعی کبوتر نمی‌زاید رژیم قرون‌وسطایی ولایت فقیه مطلقاً قابل استحاله نیست این واقعیت را خود خامنه‌ای در سخنرانی چند روز پیش خود به‌وضوح تمام بیان داشت و گفت که تغییر سلوک به‌معنای تغییر نظام است و تأکید کرد که این را هرگز نخواهد پذیرفت. بنابراین روحانی مطلقاً نه می‌خواهد و نه می‌تواند دست به رفرم واقعی که غرب خواهان آن است بزند. روحانی مطلقاً نه می‌خواهد و نه می‌تواند تغییر ایجاد کند روحانی ویترین جلب مشتری غربی برای خامنه‌ای است“.

السیاسه در ادامه این مصاحبه با اشاره به حسابی که غرب بر روی این انتخابات باز کرده به‌رغم اطلاع از عدم شفافیت و بی‌اعتباری آن از چرایی آن پرسید که محمد محدثین در پاسخ گفت: ”آنچه برای نزدیک به چهار دهه از جانب غرب شاهد آن هستیم، ناشی می‌شود از نظرگاهی کاملاً اشتباه در رابطه با سراب اصلاحات و توهم به وجود آمدن تغییری از داخل رژیم ایران. که بعضاً مربوط می‌شود به منافع کوتاه مدت اقتصادی و قرار دادهای مربوط به آن. این نظرگاه عملاً در خدمت ادامه عمر دیکتاتوری فاشیستی مذهبی حاکم بر ایران بوده است. غرب با این سیاست غلط دست رژیم جنایتکار آخوندی را برای صدور تروریسم وبنیادگرایی و دخالتهای تجاوزگرانه و اشغالگرانه در عراق و سوریه و یمن باز گذاشته است. مقاومت ایران پیوسته ضمن محکوم نمودن سیاست مماشات در قبال رژیم آخوندی، تأکید کرده است که این یک سیاست سراپا اشتباه و محکوم به شکست است“.

محمد محدثین در پاسخ به سؤال السیاسه پیرامون تاثیر فعالیتهای مجاهدین در داخل کشور اضافه کرد: ”سازمان مجاهدین خلق در داخل کشور به‌رغم جو شدید پلیسی حاکم بر کشور به‌صورت روزافزونی به فعالیتهای خود درایام انتخابات در تهران و همه استانها و شهرهای کشور افزوده‌اند و ما فیلمهایی از این فعالیتها را در رسانه‌های مقاومت ایران روزانه مشاهده می‌کنیم. طبعاً این فعالیتها در پرتو حمایت بیدریغ مردم از مجاهدین و هواداران آنها امکانپذیر شده است والا در جو شدیداً پلیسی حاکمیت آخوندی بدون حمایت مردم امکانپذیر نبود.
فراگیر شدن شعارهایی مانند «نه شیاد نه جلاد، رأی من سرنگونی است زنده باد ارتش آزادی» و «رأی ما سرنگونی، انتخاب ما مریم رجوی است» و تمایل فزاینده به تحریم انتخابات در سراسر ایران رژیم آخوندی را به‌شدت بوحشت انداخته است به‌نحوی که رسانه‌های رژیم ناگزیر به اعتراف به آن شده‌اند“.

خبرنگار السیاسه در ادامه مصاحبه سؤال کرد آیا مقاومت ایران به‌صورت عام و سازمان مجاهدین خلق به‌طور خاص این توانمندی را دارند که بتوانند در صورت بروز قیام در ایران در جریان این انتخابات یا بعد از آن، ابتکارعمل را به دست بگیرند؟

مسئول کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاوت ایران پاسخ داد ” مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران به‌عنوان بزرگترین و سازمان‌یافته‌ترین جنبش سیاسی و مبارزاتی ایران ازهرنظر توانایی رهبری جنبش مردم ایران برای سرنگونی آخوندها را دارد و این را درطول حدود 4 دهه گذشته به‌رغم همه توطئه‌های رژیم و حامیان غربیش به‌خوبی اثبات کرده است“.

السیاسه با اشاره به صحبتهای معاون فرماندهی نیروی انتظامی رژیم آخوندی که گفته است ”مجاهدین خلق و دشمنان نظام برای فتنه‌انگیزی و برهم زدن انتخابات آماده شده‌اند و در سال 2009 شاهد آن بودیم از این رو ما صحنه را زیر نظر داریم تا چنین موجی در جامعه به حرکت در نیاید“ تفسیر آقای محدثین در این رابطه را جویا شد. مسئول کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاومت پاسخ داد ”این اظهارات نشان می‌دهد که اولاً رژیم به‌شدت از هر گونه ناآرامی محتمل در انتخابات که بلافاصله به قیامی شبیه سال 2009 راه می‌برد وحشت دارد و این را خود خامنه‌ای هم اخیراً گفته بود که مهمترین مسأله برایش امنیت است ثانیا اعتراف رسمی وآشکار رژیم به قدرت و توانایی مجاهدین در سازماندهی و هدایت قیامهای مردمی و اعتراف به محبوبیت مجاهدین در میان مردم ایران است ثالثا این اظهارات مبین ترس و وحشت رژیم از مجاهدین می‌باشد. بله ما برای هدایت قیام آمادگی داریم“.

خبرنگار السیاسه به‌عنوان آخرین سؤال خود نظر آقای محدثین را در مورد انتخاب احتمالی رئیسی و این‌که آیا انتظار تغییری در سیاست رژیم ایران در قبال کشورهای منطقه و جهان دارد را جویا شد که آقای محدثین پاسخ داد ”همانگونه که اشاره کردم در شرایط بین‌المللی و منطقه‌یی وداخلی کنونی، خامنه‌ای به‌شدت ضعیف شده و در نتیجه برای حفظ هژمونی خود نیازمند انقباض و یکسره کردن رژیم خودش می‌باشد و به همین دلیل هم هست که اگر بتواند خواستش این است که رئیسی را از صندوق بیرون بیاورد درچنین صورتی بدون تردید رژیم آخوندی سیاست انقباض در داخل و به تبع آن مداخله جویی و تقابل با جامعه جهانی و بویژه دخالت بیشتر وتقابل بیشتر با کشورهای منطقه را در پیش خواهد گرفت این لازمه انقباض در داخل است البته باید توجه داشت که این تقابل ناشی از ضعف و استیصال است و نه از موضع قدرت وبهمین دلیل هم همین دخالتها و تقابلها به درون رژیم سرریز کرده و رژیم را بیش از پیش ضعیف و ضعیف‌تر می‌کند“.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات