پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ائتلاف ملی سوریه: شبه‌نظامیان رژیم ایران بیشترین نقش را در گسترش تروریسم در منطقه داشته‌اند

عبدالاحد اسطیفو معاون رئیس ائتلاف ملی سوریه
عبدالاحد اسطیفو معاون رئیس ائتلاف ملی سوریه
عبدالاحد اسطیفو از مسئولان ائتلاف ملی سوریه روز جمعه 29اردیبهشت 96 تأکید کرد شبه‌نظامیان وابسته به رژیم آخوندی که خارج از مرزها عمل می‌کنند ”بیشترین نقش را در گسترش تروریسم در منطقه داشته‌اند“.

وی درباره نقش روسیه در گفتگوهای ژنو افزود روسیه تا آخر از رژیم اسد حمایت کرد ولی باید بداند که آنچه امروز از سوریه به‌دست می‌آورد فردا به‌دست نخواهد آورد.

عضو هیأت عالی گفتگوهای اپوزیسیون سوریه ادامه داد ”راه‌حل سیاسی باید از طریق مسیر ژنو باشد در حالی‌که مسیر آستانه مأموریتش تثبیت آتش‌بس و حل موضوعات انسانی است“.

بیشتر بخوانید:
ریاض سیف به د‌میستورا: رژیم ایران به‌دلیل جنایات شبه‌نظامیان وابسته‌اش نمی‌تواند در هیچ توافقی ضامن باشد

سایت ائتلاف ملی برای نیروهای انقلابی و اپوزیسیون سوریه پنجشنبه 28 اردیبهشت 96 گزارش کرد هم‌زمان با شروع شدن سری جدید گفتگوها از روز سه‌شنبه ریاض سیف رئیس این ائتلاف با فرستاده سازمان ملل به سوریه در شهر ژنو سوئیس دیدار کرد. در این دیدار دو عضو هیأت سیاسی ائتلاف یعنی هادی بحره و حواس خلیل نیز وی را همراهی کردند.

ریاض سیف تأکید کرد اپوزیسیون سوریه هیچ نقشی از اسد را قبول نخواهد کرد چه در مرحله انتقالی و چه در آینده سوریه. مهمترین کار در برنامه کاری ما محقق کردن انتقال سیاسی است که ”راه ورود امنیت و ثبات به سوریه است“.

وی افزود روند سیاسی در ژنو مسیر اصلی رسیدن به یک راه‌حل سیاسی بر پایه بیانیه ژنو و قطع‌نامه 2254 است. جنایاتی که شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران مرتکب شده‌اند مانع از این است که ایران یک طرف ضامن در هر توافقی باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات