پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

انزواى جهانى رژيم ايران,

واکنش آخوند روحانی به تحریمهای سنای آمریکا پس از یک هفته سکوت

-

آخوند روحانی
آخوند روحانی
آخوند روحانی پس از یک هفته سکوت در قبال طرح سنای آمریکا برای تحریمهای گسترده علیه رژیم واکنش نشان داد و گفت:‌تهدید و فشار را تحمل نمی‌کنیم. وی روز چهارشنبه 31خرداد 96 در جلسه هیأت دولت گفت:‌

«اگر آنها تصور کردند که می‌توانند ملت ایران را با لایحه و طرح جدید و اقداماتشان در سنا و کنگره تحت فشار قرار دهند، دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.

دولتهای قبل آمریکا این تجربه‌ها را دارد و 40سال است که آمریکا انواع توطئه‌ها علیه ایران را طراحی کرده است؛ البته دولت قبلی در آمریکا یک مقدار هوشیاری پیدا کرد و متوجه شد که در برابر ملت ایران باید از زبان تکریم استفاده کند و فهمید که باید به جای تهدیدها از میز مذاکره استفاده کند؛ هر چند آنها هم نتوانستند پیام ملت ایران را به‌طور کامل دریافت کنند».

آخوند روحانی افزود: «ظاهراً حاکمان جدید در آمریکا تجربه بسیار کمی در این زمینه دارند؛ آنها هم باید توجه داشته باشند که مردم ایران در برابر هر گونه تهدید و فشار پاسخ متناسب خواهند داد؛ ملت ایران نه ساکت می‌ماند و نه تهدید و فشار را تحمل می‌کند و پاسخ متناسب می‌دهد.»

روز 25خرداد 96 سنای آمریکا طرحی را با 98ر‌أی موافق در برابر 2رأی مخالف تصویب کرد که بر اساس تحریمهای گسترده‌یی را علیه برنامه موشکی، تروریسم، نقض حقوق‌بشر و به‌طور مشخص سپاه پاسداران اعمال می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات