پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

انزواى جهانى رژيم ايران,نقض حقوق بشر,اعتلاى مقاومت ايران,

عکاظ عربستان: ۲۶۵پارلمانتر اروپایی، رژیم ایران را حامی تروریسم دانسته و خواستار گنجاندن سپاه در لیست تروریستی شدند

-

پارلمان اروپا نقض حقوق‌بشر در ایران را محکوم میکند
پارلمان اروپا نقض حقوق‌بشر در ایران را محکوم میکند
عکاظ چاپ عربستان نوشت:‌ 265عضو پارلمان اروپا نقض حقوق‌بشر در ایران و سرکوب اقلیتها و زنان توسط رژیم آخوندی و حمایتش از تروریسم در منطقه را محکوم کرده و به گنجاندن سپاه پاسداران در لیست سیاه بین‌المللی فراخواندند.

این پارلمانترها نگرانی شدید خود در قبال افزایش اعدامها را ابراز داشتند و تأکید کردند که بیش از 3000نفر طی دوره اول رئیس‌جمهور روحانی بدار آویخته شده‌اند.

آنها به بیانیه سازمان عفو بین‌الملل توجه دادند که فاش نمود ایران به تنهایی، ۵۵درصد اعدام‌های ثبت شده در دنیا در سال ۲۰۱۶ را انجام داده است. ایران همچنین دارای رتبه اول در اعدام زندانیانی است که در هنگام دستگیری زیر ۱۸سال سن داشتند.

پارلمانترهای اروپایی گفتند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که عمده اقتصاد ایران را کنترل می‌کند، در سرکوب داخلی و صدور مرگ و نابودی به سایر نقاط منطقه درگیر است. آنها نسبت به قوانینی که زنان را از رسیدن به مناصب رهبری منع می‌کند انتقاد کرده و تأکید کردند که زنان سرکوب می‌شوند و بسیاری از فعالان زن به زندانهای طولانی‌مدت محکوم شده‌اند.

این پارلمانترها کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل و شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد را فراخواندند تا یک کمیسیون تحقیقاتی برای قتل‌عام زندانیان سیاسی ایران در ۱۹۸۸ که در میان آنها چندین هزار زن قرار داشته و اغلبشان وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران بودند تشکیل دهند. پارلمانترها تأکید کردند که سازمان عفو بین‌الملل این قتل‌عام‌ها را جنایت علیه بشریت توصیف کرده است.

بیانیه پارلمانترها که بیش از یک سوم اعضای پارلمان اروپا را نمایندگی می‌کنند به انتخابات ایران تهاجم کرده و تأکید کردند، این انتخابات آزاد و شفاف نیست چرا که اپوزیسیون حق شرکت ندارد و تمامی کاندیداها باید اعتقاد قلبی خود به اصل ولایت فقیه را ابراز دارند. همچنین یک ارگان غیرمنتخب به نام شورای نگهبان وجود دارد که اکثر کاندیداها را رد صلاحیت می‌کند.

این پارلمانترها اتحادیه اروپا و ایالات متحده و ملل‌متحد را به محکومیت نقض حقوق‌بشر در ایران و گنجاندن سپاه پاسداران در لیست سیاه فراخواندند.

همچنین به تحویل دادن تمامی افرادی فراخواندند که در جنایت علیه بشریت نقش داشته‌اند. همچنین بر ضرورت مشروط نمودن هر گونه توسعه روابط با ایران به بهبود روشن حقوق‌بشر، حقوق زنان و توقف اعدامها تأکید کردند.

پارلمانتر ژرارد دوپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا به نوبه خود در یک بیانیه جداگانه توضیح داد، پارلمانترهای امضاء کننده این بیانیه که همه جریانهای سیاسی و گرایشات در پارلمان اروپا را نمایندگی می‌کنند شامل چهار معاون رئیس پارلمان و 23تن از رؤسای کمیسیونها و هیئتها می‌شوند. وی همچنین سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی توصیف کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات