پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

گردهمايي بزرگ ايرانيان,گردهماییهای مجاهدین,

گزارش تلویزیون اورینت از گردهمایی مقاومت ایران در پاریس:‌ سرنگونی آخوندها امکانپذیر است

-

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس با شرکت پناهندگان ایرانی و شخصیتهای برجسته سیاسی از سراسر جهان برگزار شد. مریم رجوی تأکید کرد که سرنگونی نظام ولایت فقیه به یک ضرورت مبرم تبدیل شده است. وی اشاره کرد شیوه حل بحران منطقه و چیره شدن بر داعش، در سرنگونی این رژیم فاشیستی نهفته است.

گزارشی از تلویزیون اورینت 11تیر 96:
برای دو روز متوالی و تحت عنوان «همراه با مقاومت ایران به پیش - سرنگونی آخوندها امکانپذیر است «سالن ویلپنت در نزدیکی پاریس شاهد حضور دهها هزار تن از پناهندگان مخالف با تمایلات مختلف سیاسی و با حضور صدها تن از شخصیتها در قالب هیأتهای پارلمانی و کارشناسان و مقامات مسئول در سیاست خارجی و امنیت ملی از آمریکا و اروپا و کشورهای عربی و اسلامی بود.

دکتر انور مالک: «من معتقدم اینگونه گردهماییها محرک و انگیزش قوی برای مقابله با تروریسم رژیم ایران است».
اهمیت این گردهمایی فقط در آمار حضور شرکت کنندگان نیست بلکه زمان‌بندی آن نیز هست. گردهمایی در حالی برگزار می‌شود که رژیم ایران با شقه داخلی روبه‌روست و مردم ایران بیشتر سرکوب را احساس می‌کنند.

مریم رجوی تصریح کرد الآن زمان سرنگونی رژیم آخوندی است که بر ایران حکومت می‌کند. این امر امکانپذیر است و جایگزین دموکراتیک حضور دارد و می‌توان به آن تکیه کرد.

موسی افشار می‌گوید:‌ «این گردهمایی اکنون به صدای مردم ایران تبدیل شده است. ما در کنار خلقهای منطقه مخالف دخالتهای رژیم آخوندی هستیم».
مسأله سوریه هرساله در این گردهمایی مطرح می‌شود. دخالتهای روزافزون رژیم ایران در سوریه و حمایت آن از گروه‌های تروریستی و جنایتهای این رژیم در حق مردم سوریه و آواره کردن هزاران نفر بر کسی پوشیده نیست. به همین دلیل هم سالن گردهمایی شاهد حضور گسترده پناهندگان سوری از سراسر اروپا بود.

اما در رابطه با فرانسه، شماری از پارلمانترهای فرانسه تصریح کردند به حمایت از مقاومت ایران ادامه خواهند داد.

یک شخصیت فرانسوی: اهمیت این‌گونه گردهماییها در پاریس این است که در سیاستهای رسمی تأثیرگذار است. حضور شماری از شخصیتهای سیاسی مهم حامل پیامی خطاب به مقامهای فرانسوی و سراسر جهان است که این مقاومت نقش مهمی در تحولات منطقه دارد و فرانسه نیز مستمراً به حمایت از آزادیها در منطقه تشویق می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات