پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,حمایتهای مردمی,گردهمايي بزرگ ايرانيان,گردهماییهای مجاهدین,اعتلاى مقاومت ايران,

گردهمایی «ایران آزاد» ؛ واکنشهای رژیم و تغییر تعادل

-

مریم رجوی در میان شخصیتهای شرکت کننده در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس
مریم رجوی در میان شخصیتهای شرکت کننده در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس از نظر بسیاری از ناظران یک تحول مهم در تعادل‌قوا میان مقاومت ایران و رژیم آخوندی محسوب می‌شود و این واقعیت با بیانهای مختلف و توسط افراد و طرفهای مختلف مطرح شده است. این تحول یعنی تغییر تعادل به نفع مقاومت و به زیان رژیم نشانه‌های مشخصی هم دارد که یکی از مهمترین آنها واکنشهای رژیم است است هم به‌لحاظ کمی که خیلی بی‌سابقه است و هم به‌لحاظ کیفی که گویای در هم ریختگی رژیم است.

از یکی دو سال اخیر که بگذریم رژیم در سالهای قبل سعی می‌کرد واکنشی نشان ندهد و یا بلافاصله نشان ندهد. کما این‌که یکی از مهره‌های رژیم اخیراً در تلویزیون رژیم گفت که ما 16سال در رابطه با مجاهدین سکوت می‌کردیم؛ این‌که مجبور شده امسال این طور سرش را به در و دیوار بکوبد، خودش علامت این است که انعکاسات داخلی و بین‌المللی آن قدر گسترده پخش و منتشر شده که دیده لاپوشانی فایده ندارد. مثلاً جریان گردهمایی از بیش از 2700تلویزیون شبکه اجتماعی و سایت اینترنتی به‌طور زنده پخش شده است، بنابراین اگر می‌خواست باز هم سکوت کند خودش را بیشتر در معرض تمسخر قرار می‌داد. بنابراین می‌بینیم که رژیم هم به‌طور گسترده واکنش نشان داده و تا آنجا که قابل سرجمع کردن بوده که البته حتماً به‌طور واقعی خیلی بیشتر است، تعداد آنها به بیش از 350مورد رسیده است.

واکنشهای رژیم از جمله به نحو آشکاری روی موضوع تغییر نظام است که از جمله کانون اصلی سخنرانیها و بحثهای کهکشان امسال بود. از جمله در مورد تغییر نظام و وجود آلترناتیو آماده برای این تغییر جولیانی گفت: در رابطه با ایران، یک آلترناتیو وجود دارد و این آلترناتیو شما هستید، یک آلترناتیو دموکراتیک نیرویی برای تغییر، به‌خوبی سازمان‌یافته، برخوردار از حمایت مردمی و شبکهٴ گسترده‌یی از حامیان».

یا جان بولتون گفت: «یک آلترناتیو قابل اعتماد علیه حکومت آخوندها وجود دارد و امروز این آلترناتیو در این سالن متمرکز شده است»

نیوت گینگریچ نیز گفت: «من امروز آمده‌ام تا پیام بسیار ساده‌یی را برایتان بیاورم: ایران باید آزاد شود و دیکتاتوری باید نابود شود».

مطلب بعدی که برای رژیم و متحدانش خیلی سنگین و هولناک است و آن را مکرراً به زبان می‌آورند این است کسانی که این حرفها را می‌زنند، نه مقامات سابق بلکه از بلندپایه‌ترین مقامهای دولت کنونی آمریکا و از نزدیکترین دستیاران و مشاوران رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

همچنین ظریف به فرانسه سفر کرد و برنامه‌ریزی کرده بود که بتواند در آستانهٴ گردهمایی در پاریس باشد، با این حساب و کتاب که بتواند با دیپلوماسی رشوه روی مقامهای دولت جدید فرانسه تأثیر بگذارد و مانع از این گردهمایی شود که مفتضحانه شکست خورد. به این ترتیب که بعد از اظهارات ظریف که ما در گفتگوهایمان با مسئولان فرانسه حضور مجاهدین را به‌عنوان نقطه ابهام مطرح کردیم» سخنگوی وزارت خارج ادعا کرد که سفر ظریف ربطی به گرهمایی مجاهدین نداشته است.

از طرف دیگر در جنگی که در فضای مجازی بین مقاومت و رژیم وجود داشت رژیم مفتضحانه شکست خورد، چرا که مواضع رژیم کاملاً تدافعی بود و حضور گسترده اشرف‌نشانها و حامیان و هواداران مجاهدین باعث شد که هشتگ ایران آزاد در روز گردهمایی به مدت طولانی در ترند یک یا جزو 10ترند اول جهان قرار گیرد

اما اقدام زبونانهٴ رژیم اساساً با روشهای کثیف جل و دروغ و جنگ روانی همراه بود شکست خورد. با آرم سازمان و تلگرام مجاهد اعلام کرد که گردهمایی لغو شده که اصلاً کسی به آن اعتنا نکرد.

مورد دیگر درست کردن هشتگی با نام تنفر از مجاهدین بود که رژیم قصد داشت آن را به ترند جهانی ببرد اما عملاً به‌دلیل کشمکش میان باندهای وابسته به خود رژیم شکست خورد و رسوا شد.

اینها در حالی است که سخنرانی خانم مریم رجوی مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفت و توسط بیش از 2700تلویزیون، شبکه اجتماعی و سایت اینترنتی به‌طور زنده پخش شد. بنابراین می‌توان همان‌طورکه خانم مریم رجوی بیان کرد نتیجه‌گیری کرد که:
«آفتاب تغییر بر ایران تابیده است. رژیم حاکم، بیش از همیشه آشفته و ناتوان است. جامعه ایران لبریز نارضایتی است و جامعه بین‌المللی سرانجام به این واقعیت نزدیک شده که مماشات با رژیم ولایت فقیه خطاست.
همین اوضاع جوشان سه حقیقت اساسی را برای رسیدن به آزادی ایران و صلح و آرامش در منطقه بیان می‌کند:
اول:‌ ضرورت سرنگونی رژیم ولایت فقیه.
دوم: در دسترس بودن سرنگونی این رژیم.
و سوم: وجود یک آلترناتیو دموکراتیک و مقاومت سازمانیافته، برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات