پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعتصاب زندانيان سياسي,اعتصاب زندانیان,

اعلام اعتصاب‌غذای زندانی سیاسی ابراهیم فیروزی در زندان گوهردشت کرج

-

ابراهیم فیروزی در زندان گوهردشت کرج
ابراهیم فیروزی در زندان گوهردشت کرج
وی طی نامه‌یی نوشت:
با توجه به بدرفتاری دستگاه قضایی با نوکیشان مسیحی و مخالفت با در اختیار داشتن کتابهای مذهبی خود و صدور احکام ناعادلانه و سنگین علیه نوکیشان مسیحی به‌گونه‌یی که در ماههای اخیر سیستم قضایی ایران دهها نفر از آنها را بازداشت و به حبسهای طولانی‌مدت محکوم کرده است لذا از تاریخ 26تیر 96 به مدت 10روز در حمایت از خواسته‌های به‌حق آن عزیزان اعتصاب‌غذای خود را اعلام می‌دارم و در نامه مورخه 25تیر 96 به دادستان تهران در رابطه با این محدودیتها اعلام کرده ام:
رژیم ایران، مسیحی بودن یا نبودن افراد را تعیین یا تأیید نمی‌کند و این موضوع صرفاً در اختیار و صلاحیت کلیسا می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید

نامه زندانیان سیاسی و عقیدتی خالد حردانی و ابراهیم فیروزی -به خانم عاصمه جهانگیر

 

زندانیان سیاسی و عقیدتی خالد حردانی و ابراهیم فیروزی طی نامه‌یی به خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق‌بشر ایران خواهان آن شدند که هر گونه رابطه با رژیم ایران را مشروط به توقف اعدامها و نقض حقوق‌بشر کنند.

در این نامه آمده است: ضمن عرض سلام و درود فراوان به حضرت عالی و همکاران شما در سازمان ملل

حدود چهار دهه از سرکوب، شکنجه، پرونده‌سازی و زندان و اعدام پیروان مذاهب در ایران می‌گذرد و شوربختانه در این ارتباط شاهد سکوت مجامع بین‌المللی حقوق‌بشری در سازمان ملل و دیگر ارگانهای حقوق‌بشری بوده‌ایم. ایران بیش از 64بار در سازمان ملل‌متحد به‌خاطر نقض فاحش و سیستماتیک حقوق‌بشر، اعدامها و نادیده گرفتن حقوق قانونی مشروع اقلیتهای مذهبی، محکوم گردیده ولی متأسفانه این محکومیتها در حد یک بیانیه؛ الزام آور محسوب نشده و ماده 18منشور حقوق‌بشر نه تضمین شده و نه به اجرا گذاشته شده است. سال گذشته شاهد اعدام دهها تن از زندانیان عقیدتی سنی مذهب در زندان بوده‌ایم، بیش از دهها تن از زندانیان عقیدتی مسیحی و بهایی در زندانها هستند و حتی از کمترین حقوق قانونی خود بهره‌مند نیستند.

در بلوچستان روحانیان سنی مذهب و امامان جمعه و جماعت دستگیر و روانه بازداشتگاهها و شکنجه‌گاهها می‌شوند و همچنین شاهد بی‌ارزش قلمداد کردن آموزه‌های ادیان در ایران بوده و هستیم. البته حکومت از معیارهای دو‌گانه بهره جسته و افکار عمومی جهان را فریب می‌دهد.

ما زندانیان زندان رجایی شهر کرج از سازمانهای حقوق‌بشری می‌خواهیم و انتظار داریم هر گونه رابطه با حکومت ایران را به توقف کامل اعدامها، پایان نقض حقوق‌بشر و احترام و الزام عملی به اعلامیه جهانی حقوق‌بشر، احترام کامل به اقلیتهای مذهبی و آزادی کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی مشروط کنند.

با سپاس فراوان
زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج
خالد حردانی- ابراهیم فیروزی
۲۲فروردین ۱۳۹۶

نامه سرگشاده به عوامل پریشان حال حکومت آخوندی

 

ابراهیم فیروزی زندانی عقیدتی زندان گوهردشت کرج طی نامه سرگشاده‌یی برخورد دژخیمان زندان با زندانیان مسیحی را مورد حمله قرار داد و نوشت: «آقایانی که در نهایت سردرگمی به‌خاطر ناامیدی از عدم ثمربخشی تهدید و زندان برای انکار مسیحی شدن از جانب نوکیشان دست به بازداشت و تهدید افرادی میزنید که فقط به نیت نوع دوستی، سعی در کمک به زندانیان مسیحی دارند؛ این رفتارهای کودکانه برای رسیدن به هدف ضدانسانی شما تنها نتیجه‌یی که در بر دارد نمایان شدن سرشت استبدادی شماست. علاوه بر هویدا بودن دیکتاتوری مذهبی شما برای جامعه بین‌الملل، ملت ایران نیز پس از لمس عملکرد چند دهه حکومت دینی، اکنون متوجه سستی روش اداره جامعه توسط شما شده‌اند هر چند خودتان به این حقایق واقف هستید اما با تهدید نظامی و بازداشت کسانی که به علت آزاداندیشی و انسان دوستی به زندانیان سیاسی و عقیدتی مساعدت می‌کنند دست میزنید.

حکومت شما هر ساله سفره‌های غذای ملت را خالی‌تر کرده است و با وجود منابع عظیم خدادادی، کفایت امانتداری از اموال ملت را ندارید چرا که هر روز چپاول عوامل حکومتی نمایان می‌شود. پس بدانید هیچ‌یک تهدیدها، بازداشتها و محدودیتهای ظالمانه‌ای که برای مسیحیان در زندان اجرا می‌کنید نمی‌تواند ما را از محبتی که خداوند در عیسی مسیح به ما نمایان ساخته است از ما جدا کند زیرا حکومت ایران در بیگناهی ما را گناهکار اعلام و در اسارت گرفته است اما عیسی مسیح ما را با داشتن گناه بسیار عادل شمرده و آزادی را هدیه داده است.

ابراهیم فیروزی زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر (گوهردشت) _ نهم فروردین‌ماه 1396.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات