728 x 90

دستگیری یک تروریست ایرانی در افغانستان

دستگیری یک تروریست ایرانی در افغانستان
دستگیری یک تروریست ایرانی در افغانستان
مسئولان امنیتی افغانستان از دستگیری یک تروریست با ملیت ایرانی که قصد یک اقدام تروریستی انتحاری داشت در شهرستان خاشرود از توابع ولایت نیمروز در این کشور خبر دادند.

فرمانده پلیس ولایت نیمروز در غرب افغانستان، جیلانی ابوبکر، در این باره گفت: ”یک ایرانی که قصد حمله انتحاری در شهرستان خاشرود این ولایت داشته، دستگیر شده است.

او پنج روز پیش زمانی دستگیر شد که یک گروه شورشی به پاسگاه مرزی در منطقه خیرآباد خاشرود حمله کرده بودند. سه عضو این گروه در درگیری با پلیس کشته شدند، اما فرد مذکور در بازجویی پلیس گفته که یکی از کشته شدگان نیز پسرعمویش و شهروند ایران بوده است“.

خاطر نشان می‌شود که پیشتر مقامات افغانستان در موارد متعدد مدارک همکاری رژیم ایران و عوامل آن را با طالبان و ارسال اسلحه برای آنان را افشا کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

پارلمان افغانستان از رژیم آخوندی خواست در امور داخلی کشورشان دخالت نکند

معاون اول پارلمان افغانستان روز چهارشنبه 14تیر 96 گفت: 'از رژیم ایران می‌خواهیم که در مسایل آبی، امنیتی، فرهنگی و جغرافیایی افغانستان مداخله نکند و دشمنان افغانستان را به این هدف تقویت نکند.
نمایندگان پارلمان افغانستان گفتند: «سخنان آخوند روحانی در مورد آب‌های افغانستان مداخله‌گرایانه و بی‌مورد است».

اعتراض نمایندگان مجلس افغانستان به دخالتهای رژیم در این کشور

معاون اول پارلمان افغانستان گفت: «ما در مورد آب‌های افغانستان با رژیم ایران بر اساس میثاق‌های بین‌المللی قرارداد داریم، اظهارات آخوند روحانی در مورد ساخت بندهای آب در افغانستان بی‌مورد است و روحانی قراردادهای آبی دو کشور را مطالعه کند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات