پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ضرب‌وشتم دستفروش توسط مأموران شهرداری در ارومیه

کارگران ایران در قبال حوادث بسیار آسیب پذیرند
کارگران ایران در قبال حوادث بسیار آسیب پذیرند
بنا‌ به گزارشهای دریافتی مأموران شهرداری رژیم در ارومیه روز پنجشنبه 26مرداد 96 در خیابان عطایی این شهر یک دستفروش محروم را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند و وسائل این دستفروش محروم را تخریب کرده و از بین بردند.

بیشتر بخوانید:
حمله و هجوم مأموران شهرداری و نیروی انتظامی به تهی‌دستانی که بر اثر بیکاری و فقر برای امرار معاش ناگزیرند به دستفروشی روی آورند و مصادره اموال ناچیز آنها یک روال ثابت در شهرهای مختلف کشور است.
قتل یک دستفروش محروم به نام مظفر عباسی به دست مأموران سرکوبگر شهرداری در قم با انزجار عمومی و اعتراض دستفروشان این شهر روبه‌رو شد. این حادثه در روز جمعه ۲۰مرداد 96پس از آن روی داد که مأموران شهرداری مظفر عباسی را که با فروش میوه بر روی وانت بار زندگی محنت بار خود و خانواده‌اش را تأمین می‌کرد، مورد حمله قرار دادند. و او را به بهانه سد معبر به‌شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند به‌نحوی که بر اثر شدت ضربات وارده جان باخت.
روز یکشنبه 22مرداد، رانندگان وانت بار، خروجی میدان میوه و تره‌بار قم را در اعتراض به کشته شدن این دستفروش مسدود کردند و شعارهای ضدحکومتی سر دادند. شب قبل از آن نیز گروهی از دستفروشان در حالی‌که تعدادی از مردم هم به آنها پیوسته بودند، در اعتراض به این جنایت آشکار، در بلوار شاهد قم دست به تجمع زدند.

اعتراض دستفروشان جیرفت

روز چهارشنبه یازده مرداد 96 دستفروشان و میوه فروشان شهرستان جیرفت؛ در مقابل شهرداری رژیم تجمع کردند.
تجمع‌کنندگان به شرایط بد معیشتی و هزینه بالای اجاره غرفه‌ها اعتراض کردند.

حمله وحشیانه مأموران سد معبر در گرگان

روز پنجشنبه ۲۲تیرماه 96؛ مأموران سد معبر در گرگان؛ به‌صورت وحشیانه‌ای به دستفروشان محرومی که برای امرار معاش مشغول فروش میوه و اجناس خود بودند حمله کرده و کلیه اموال و اجناس آنان را تخریب کرده و به غارت بردند.

دستفروشها در تهران با مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی درگیر شدند

بنا‌ به گزارشهای دریافتی روز شنبه 28اسفند 95 از ساعت ۸ صبح جمعی از دستفروشان، از خیابانهای محدوده میدان بهارستان تا چهارراه سرچشمه و از میدان بهارستان تا چهارراه استانبول به‌صورت گسترده مستقر شدند.
تعداد زیادی از دستفروشان که با خانواده‌هایشان بودند گفتند به هر قیمت تصمیم دارند بساط دستفروشی خود را پهن کنند.
دستفروشان ساعت 0915 همزمان همه با هم بساط شان را پهن کرده و مشغول فروش شدند.
گزارشهای رسیده حاکی است که در چند نقطه دستفروشان با نیروهای سرکوبگر انتظامی و مأموران شهرداری درگیر شدند و آنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات