728 x 90

آلودگیهای آبهای کشور با فاضلاب، در سایه حکومت آخوندی

آلودگیهای آبهای کشور
آلودگیهای آبهای کشور
38سال از عمر حکومت آخوندی می‌گذرد. در این سالها در کارنامه ‌این حکومت ننگین هزاران خرابی، ویرانی، جرم و جنایت و فساد و تباهی دیده می‌شود، در هر جای این میهن تحت ستم نگاه می‌کنیم، بر هر ایرانی و غیرایرانی ساکن در این مرز و بوم و حتی فراتر از مرزهای میهن و مردم منطقه و... می‌بینیم ستمهای زیادی روا داشته است.

ایجاد این حکومت قرین شد با جنگ، خونریزی، دربه‌دری، آوارگی، اعدام، کشتار، سرکوب و شکنجه و... خلاصه در هر عرصه‌یی خسارتی و خیانتی در جریان بوده و هم‌چنان ادامه دارد.

شاید اسفبارترین این خسارت طی این سالها، صدمات وارده به محیط‌زیست بوده است که در اغلب موارد صدها سال برای جبران آنها نیاز می‌باشد و در بعضی موارد نیز متأسفانه غیرقابل جبران می‌باشد. یکی از این خسارات که نتیجه حاکمیت آخوندی می‌باشد فاضلاب مناطق مختلف کشور و بالاخص کلان شهرها می‌باشد که با بی‌تدبیری تمام به سوی نهرها و جوی‌ها روانه شده و رودخانه‌ها، مسیلها و دریاچه‌ها و در مجموع آب، این عنصر حیاتی، کمیاب و گرانبها در میهن تحت اشغال را آلوده می‌کند.

سردمداران با ساخت شهرکهای متعدد در اطراف کلان شهرها بدون این‌که فکری برای فاضلاب آن بکنند روزانه میلیاردها لیتر فاضلاب را به مسیلها و رودخانه‌ها و بعضی موارد به دریاچه‌ها و دریاها روانه کرده و در مواردی هم مستقیماً به مزارع کشاورزی هدایت می‌شوند، و به این ترتیب علاوه بر به خطر انداختن جان و مال مردم بی‌دفاع و تحت ستم، خسارت جبران‌ناپذیر به محیط‌زیست وارد می‌کنند. به‌رغم این‌که رژیم سعی در مخفی کردن معضلات می‌کند، به‌دلیل عمق فاجعه و کثرت آن، اخبار محدودی از سوی صدا و سیمای آخوندی منتشر می‌گردد. این آلودگی در استانهای لرستان، فارس، هرمزگان، تهران، آذربایجان و مازندران بسیار شدید بوده و به مشکل زیست محیطی تبدیل شده است. مسئولان نظام نیز با فرافکنی و با انداختن تقصیر به گردن یکدیگر، سعی در ماستمالی کردن موضوع می‌کنند. برای درک بیشتر عمق فاجعه فقط به یک مورد از وضعیت اسفبار فاضلاب تهران بسنده می‌شود: "روزانه در کلان شهر تهران یک میلیارد لیتر فاضلاب تولید می‌شود، که از این میزان 40درصد تصفیه و مابقی دفع می‌شود، و این به‌دلیل نبود ظرفیت تصفیه خانه‌ها در پایتخت است". (تلویزیون رژیم 20تیرماه 96)

البته علت اصلی را عدم ظرفیت و افزایش بی‌رویه جمعیت می‌دانند. به‌طور مثال تصفیه خانه شهرک غرب برای 80000نفر طراحی شده بود در حالی که امروز جمعیت این منطقه بالغ بر 500000نفر می‌باشد. طبیعی است که دلیل افزایش بی‌رویه و یا عدم توسعه تصفیه خانه در این منطقه کاملاً عیان بوده و بایستی آن را در بی‌کفایتی مسئولان و دزدی و چپاول آنان جستجو کرد. طرح جمع‌آوری فاضلاب تهران در سال 75 شروع شد و قرار است تا سال 1410 یعنی پس از 35سال به اتمام برسد، حال صرفنظر از این‌که این مدت طولانی برای انجام یک پروژه خود حاوی نکات زیادی می‌باشد، پس از گذشت 21سال تنها 40درصد این پروژه انجام شده و ناگفته پیداست که این پروژه تا سال 1410 عملی نخواهد شد و علی الحساب تا پایان این پروژه روزانه 600میلیون لیتر فاضلاب به مزارع کشاورزی و دشت تهران سرازیر خواهد شد. این در حالی است که رژیم دیکتاتوری آخوندی سالانه میلیاردها دلار صرف ماجراجویی‌های خود در منطقه می‌کند.

هم‌چنین وقتی متوجه می‌شویم رژیم میلیاردها دلار صرف هزینه پروژه اتمی خود نموده، پی می‌بریم که این حکومت سفاک برای بقای ننگین خود حاضر به نابودی همه ایران و ایرانیان می‌باشد. هزینه گزاف هر کدام از این ماجراجوییها برای از بین بردن هر کدام از معضلات این مملکت کافی می‌باشد.

آری ظلم و ستم آخوندی و تحقیر و توهین به مردم بزرگ ایران‌ زمین پایان نخواهد پذیرفت، مگر با سرنگونی تمام‌عیار این رژیم خونخوار. در این روزها که رژیم در مرحله سرنگونی قرار گرفته است، جنبش دادخواهی 67 نقش بنیادی در سرنگونی این رژیم خونخوار دارد.

با جوشش خونهای پاک شهیدان سال 67، امروز جنبش دادخواهی به پاشنه آشیل رژیم آخوندی تبدیل گردیده و گلوی ولی‌فقیه ارتجاع را به‌شدت فشرده است و دیر نیست که منجر به سرنگونی کلیت نظام گردد.

روزی فرا می‌رسد که عزت و شرف و احترام به ایران و ایرانی باز گردد.

روز رستاخیز بزرگ مردم ایران نزدیک است. دیر نیست توسط مردم ایران و به همت اشرف‌نشانان در سراسر جهان، این رژیم ددمنش برای همیشه به زباله دادن تاریخ فرستاده شود.

ف-ت از آلمان
به امید آن روز.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات