پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

خرج کردن دهها هزار حافظ قرآن برای کدام هدف؟

آخوند احمد خاتمی
آخوند احمد خاتمی
روزی وهابی‌ها می‌گفتند که شما به اندازه انگشتان دو دست حافظ قرآن ندارید/ امروز دهها هزار حافظ قرآن در کشور داریم

احمد خاتمی
این تازه‌ترین افاضات احمد خاتمی، امام نمره موقت نمایش جمعهٴ تهران در یک مراسم به‌اصطلاح مسابقه قرائت قرآن در نیروی زمینی سپاه است. او به دیگر هم‌سنخان خود می‌گوید:
«امروز سرمان را بالا می‌گیریم که دهها هزار قاری قرآن داریم».

البته حضرتش بسیار عقب‌مانده‌تر از تاریخ تکامل اجتماعی است و پره‌های مغز او، امام راحل و «مقام معظم!» و سایر اره و اوره و شمسی‌کوره‌های عمامه‌دار و بی‌عمامه نظام فسیل‌شده‌تر از آن است که بدانند «ولی‌فقیه» وقت، امیر تیمور گورکان قدس سره! اولین «حافظ قرآن!» در نوع خودش بوده. این جنس از ادعاهای احمد خاتمی و سایز هم‌عمامه‌های او را اگر در چرخشت بریزیم، با پا رویش برویم و بعد حسابی بچلانیم و به باقیماندهٴ آن زردچوبه و هل و زعفران هم اضافه کنیم، ارزش همهٴ آنها به اندازه یک انگشت کوچک آن «شاه‌سلطان‌فقیه» قدرقدرت و قوی شوکت هم نمی‌شود.

برخلاف ذهن کند و کودن حضرات، در رابطه با هوش و حافظة تیمور می‌گویند: «اگر نام یکی از دهها هزار سربازش را می‌شنید همیشه به‌خاطر می‌سپرد. با هر دو دست شمشیر می‌زد و با هر دو دست می‌نوشت. قرآن را از آخر به اول می‌خواند و با هر دو گوش سخنان دو نفر را مجزا همزمان می‌شنید و پردازش می‌کرد. خطی بسیار خوب هم داشت».

جمجمه هنوز سالم ماندهٴ حافظ قرآن! امیر تیمور لنگ، طی یک نبش‌قبر در سال 1941 توسط ازبک‌ها

اما که چه؟.
این‌ نوع قرآن‌پناهی‌های ریایی به کمرتان بزند. ای کاش ویروس خمینی و خمینی‌گرایی در این مرز پرگهر افشانده نمی‌شد. راستی که روی تمامی کشورگشایان خون‌آشام و تمامی ریاکاران و جانماز آب‌کشان تاریخ را سفید کردید. روح قرآن از این‌که شما «حافظ قرآن» باشید تا ابدالآباد بیزار است. کاری کرده‌اید که مسلمانان در تمام دنیا نمی‌توانند بگویند ما مسلمان هستیم. اگر نبود مقاومت پاکبازترین فرزندان این ملت، چه کسی می‌توانست در زمانهٴ ما از اسلام و قرآن سخن بگوید.

حافظ شیراز این شاعر شاعران، این وجدان حساس و بیدار ملت و تاریخ ما، این تنها حافظ قرآن شایستهٴ این عنوان، بعد از سده‌ها هنوز دارد جواب شما را به بهترین شکل می‌دهد:
حافظا می‌خور و رندی کن و خوش باش ولی
دام تزویر مکن چون دگران قرآن را
ع. طارق.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات