پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سه زندانی سیاسی در انتظار اعدام در زندانهای شوش و ارومیه

سه زندانی سیاسی در انتظار اعدام
سه زندانی سیاسی در انتظار اعدام
بر اساس گزارشهای دریافتی سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام به‌نامهای قاسم عبدالله، عبدالله کرملاچعب و هدایت عبدالله پور در زندانهای شهرستان شوش و ارومیه در انتظار اعدام هستند.

قاسم عبدالله و عبدالله کرملاچعب از اهالی شهرستان شوش هستند که در شهریور امسال در بیدادگاه رژیم در اهواز به اعدام محکوم شدند.

قاسم عبدالله متولد ۱۳۶۵، متاهل و دارای دو فرزند اهل روستای بیت درچال شهرستان شوش و عبدالله کرملاچعب متولد ۱۳۵۹ متاهل و دارای سه فرزند از اهالی بخش شاوور در ۲۹مهر ۱۳۹۴ همراه با ۷تن دیگر از فعالان اهل سنت اهوازی دستگیر شدند.

این ۹زندانی در شهریورماه سال ۹۶ به اتهام محاربه از طریق عضویت در گروه‌های مخالف و تبلیغ علیه نظام؛ ارتباط با خارج از کشور به اعدام در بیدادگاه رژیم اهواز محاکمه شدند.

قاسم عبدالله و عبدالله کرملاچعب در بیدادگاه به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند در حالیکه در دادگاه اتهامات وارده را رد کرده بودند.

زندانی دیگری به نام هدایت عبدالله پور در شهر ارومیه در بهار سال ۹۵ دستگیر و در بهمن ماه همان سال به اتهام محاربه از طریق همکاری با گروه‌های کردی به اعدام محکوم شده است. حکم اعدام توسط بیدادگاه رژیم در ارومیه صادر شد. سال 1395این زندانی سیاسی در اعتراض به صدور حکم اعدام اقدام به اعتصاب‌غذای اعتراضی کرده بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات