پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

برپایی صدها پست بازرسی در جاده‌های اصلی و فرعی پاسارگاد و بازداشت شمار زیادی از مردم

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
مردم شهرهای مختلف کشور رو در روی رژیم آخوندی و به‌منظور نمایشی از وحدت ملی علیه رژیم ضدایرانی و ضد ملی ولایت فقیه از روز جمعه ۵آبان ماه به‌منظور گرامیداشت کوروش کبیر به مقصد پاسارگاد حرکت کردند. سران رژیم در هراس از تبدیل این تجمع به خیزشی علیه نظام آخوندی از چند هفته پیش به اقدامات سرکوبگرانه و گسترده‌یی دست زدند تا از این حرکت اعتراضی جلوگیری نمایند. این اقدامات از هفته گذشته و به‌ویژه طی سه روز اخیر شدت بی‌سابقه‌یی یافته است:
۱-برای جلوگیری از ورود مردم به محوطه پاسارگاد، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و لباس‌شخصی‌ها، از استانها و شهرهای مجاور به استان فارس و شهرها و مناطق اطراف پاسارگاد سرازیر شده و جاده‌های منتهی به شهرهای نزدیک پاسارگاد را به‌شدت کنترل می‌کنند. به همین خاطر جمعیت انبوهی در نقاط مختلف بازرسی تجمع کرده‌اند.

۲-برخی از این نیروها با خودروهای سیاهرنگ بدون شماره در حال گشت‌زنی در منطقه هستند. تمام جاده‌ها و پارکینگها در پاسارگاد و اطراف آن مملو از نیروهای سرکوبگر است.

۳-پاسداران و نیروی انتظامی با هلیکوپتر به گشت‌زنی هوایی در محدوده پاسارگاد و اطراف آن پرداخته‌اند.

۴- پاسداران پلاکهای خودروهایی که در مسیرهای منتهی به پاسارگاد در حرکت هستند یا تا شعاع ۲۰کیلومتری اطراف اتوبان توقف کرده‌اند را کنده و با خود می‌برند.

۵-در پمپ‌بنزین پاسارگاد «عابر بانک» را قطع کرده‌اند تا کسی امکان گرفتن پول نداشته باشد.

۶-اینترنت در پاسارگاد و مناطق اطراف آن قطع شده است.

۷- از صبح روز جمعه (۵آبان) نیروهای انتظامی و گارد ضدشورش که زنان پاسدار و بسیجی را نیز شامل می‌شود، خودروها را در مسیرهای منتهی به شیراز، بازرسی می‌کنند و هر خودرو که پلاک آن مربوط به استان فارس نباشد، را برمی گردانند.

۸-بخشهایی از جاده اصفهان- شیراز توسط اداره کل راه و شهرسازی به بهانه تعمیرات مسدود شده است.

۹-ساعت ۷بعدازظهر روز جمعه، عده‌یی از پاسداران در محوطه فضای سبز سعادت شهر (در ۲۵کیلومتری پاسارگاد) مردم را به‌زور سوار ماشینها کرده و آنها را وادار می‌کردند که از شهر خارج شوند. شماری از افراد در این منطقه دستگیر شدند.

۱۰- در مسیر مرودشت به پاسارگاد، در هر ۲۰کیلومتر یک ایست بازرسی است. مزدوران تلاش می‌کنند به بهانه ناقص بودن مدارک خودروها، آنها را توقیف کنند و مانع رفتن‌شان به سمت پاسارگاد بشوند.

۱۱-نیروی انتظامی به ارعاب خانواده‌هایی که در پارک حاشیه‌ی بلوار چمران شیراز نشسته بودند پرداخته و قلیانهای آنها را شکسته و تلفنهای همراه آنها ضبط کردند یا شکستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷آبان ۱۳۹۶ (۲۹اکتبر ۲۰۱۷)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات