728 x 90

اذعان رسانه‌ حکومتی: آمارها و اخبار واقعی در مورد زلزله‌زدگان به اطلاع مردم نمی‌رسد

رسانه حکومتی جامعه فردا 23/آبان/96نوشت: ما در پنهان کردن نتیجه خشم طبیعت نیز به همان روشی عمل می‌کنیم که در منحرف کردن افکار عمومی از نارسایی‌های سیاسی.
روستاها دور از دسترس، جاده‌ها بسته، امکانات ارتباطی قطع شده و بازماندگان و یا داغدیدگان پیر و کودکان، حیرت‌زده هستند. کمبود امکانات، فقدان مدیریت کاردان، کمیته‌های کاغذی مقابله با وضعیت بحرانی، و روابط‌ عمومی‌هایی که کاهش درجه بحران در اطلاع‌رسانی، خط اول دستورالعمل‌های آنان است. اخبار غیررسمی و تلفنهای آشنایان از نقاط دورافتاده، نشان از شروع یک فاجعه می‌دهند. فاجعه بعد از پایان زلزله.

این رسانه رژیم به‌نقل از یک شاهد عینی در روستاهای ثلاث باباجانی نوشت: بیشتر این روستاها 100درصد تخریب شده‌اند، در روستایی 35خانواری 18نفر جان‌ باخته‌اند و در روستاهای دیگر از 50خانوار، تنها 2خانوار باقی‌ مانده‌اند.

یک شاهد عینی (دیگر) در سرپل‌ذهاب گفت: «صحنه‌هایی که اینجا دیدم شبیه عکس‌هایی است که پیشتر از حلب و ادلب دیده بودیم... همه دیواره‌های خارجی ساختمانهای مسکن مهر در محله فولادی این شهر فروریخته‌اند... . مدیریت عملیات امداد بسیار ضعیف است... این در حالی است که هر آن ممکن است این ساختمانها با یک پس‌لرزه به‌طور کامل فرو بریزند...

گزیده ها

آخرین اخبار

پرخواننده ترین دسته بندی ها

پرخواننده ترین برچسب ها