پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعتصاب غذای زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی در اعتراض به شکنجه دژخیمان در زندان اردبیل

فشار به زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی در زندان اردبیل
فشار به زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی در زندان اردبیل
زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی از روز چهارشنبه هشتم آذر در اعتراض به شکنجه دژخیمان و انتقال به قرنطینه در زندان اردبیل دست به اعتصاب‌غذا زد.

بر اساس گزارشهای رسیده؛ صبح روز چهارشنبه هشتم آذر ماه؛ پرویز صورآذر رئیس جنایتکار زندان و رئیس حفاظت اطلاعات زندان مرکزی اردبیل با احضار صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی تبعیدی بلوچ در زندان مرکزی اردبیل با بهانه تراشی با وی شروع به جروبحث کرد. رئیس جنایتکار حفاظت زندان با گفتن این‌که «خیلی زبان دراز هستی» اقدام به انتقال این زندانی به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل کرد.

بر اساس گزارشهای موثق به‌دنبال انتقال؛ صابر ملک رئیسی را با دست‌بند و پابند به میله بسته و سپس همراه با رئیس داخلی بند مزدوری به نام فرهاد نوروزی؛ افسر نگهبان صادق‌زاده و چند سرباز اقدام به ضرب ‌و شتم شدید وی با چوب و شلاق کردند.

ضربات وارده به وی به حدی شدید بود که بدن این زندانی سیاسی تماماً در نقاط سر و صورت؛ کمر و شکم دچار کبودی و خونمردگی شده است.

پرویز صورآذر رئیس جنایتکار زندان حین شکنجه صابر ملک رئیسی به او گفت: «زبانت را کوتاه می‌کنیم ما گنده‌تر از تو را تسلیم کرده‌ایم».

زندانی سیاسی تبعیدی بلوچ صابر ملک رئیسی پس از انتقال و ضرب ‌و شتم از روز چهارشنبه هشتم آذر ماه؛ در اعتراض به این رفتارهای ضدانسانی اقدام به اعتصاب‌غذا کرده است.

این ضرب ‌و شتم و انتقال به قرنطینه وضعیتی است که صابر ملک رئیسی با بیماری هموروئید مواجه بوده و سرمای هوا و نبود آب گرم بیماری وی را تشدید می‌کند. این امر در اردبیل که در این فصل بسیار سرد است تشدید می‌شود.

قرنطینه زندان مرکزی اردبیل بندی بدون امکانات گرمایشی و بهداشتی است که بالای آن حصاری به شکل قفس توری مانند کشیده شده است. به‌طور معمول زندانیان محکوم به اعدام و زندانیان تنبیهی را به این محل برده و مورد ضرب ‌و شتم و شکنجه قرار می‌دهند.

پیش از این نیز این زندانی سیاسی بارها با بهانه تراشیهای مختلف مسئولان زندان به قرنطینه منتقل و مورد ضرب ‌و شتم قرار گرفته بود. در یک نمونه وی در روز هشتم دی ماه سال گذشته به مدت ۱۴ساعت در هوای سرد اردبیل پس از ضرب ‌و شتم با دست‌بند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده بود.

پرویز صورآذر رئیس حفاظت زندان و فرهاد نوروزی از کسانی هستند که به بهانه‌های مختلف زندانیان سیاسی تبعیدی بلوچ را مورد شکنجه قرار می‌دهند.

صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی تبعیدی بلوچ در سن ۱۷سالگی به‌دلیل این‌که ارتباط خانوادگی (برادر) دستگیر و مورد شکنجه قرار گرفت. او یکی از جوانترین زندانیان سیاسی حاضر در زندانهای ایران است.

وی که هم‌اکنون ۲۵سال دارد؛ مدت ۸سال است که در زندانهای ایران محبوس و تحت شکنجه قرار دارد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات