پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

تداوم محرومیت امکاناتی؛ پزشکی و ارتباطی زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

زندان گوهردشت کرج
زندان گوهردشت کرج
زندانیان سیاسی سالن ۱۰زندان گوهردشت پس از ضرب ‌و شتم و انتقال مرداد ماه؛ هم‌چنان در محرومیت از تماس تلفنی با خانواده و پزشکی قرار دارند.

بر اساس گزارشهای رسیده؛ زندانیان سیاسی سالن 10زندان گوهردشت کرج که در مرداد ماه امسال مورد حمله و هجوم مزدوران گارد حفاظت زندان قرار گرفته و به بند فوق امنیتی جدید منتقل شدند؛ محروم از امکانات؛ تماس با خانواده و دسترسی به تلویزیون و روزنامه هستند. با وجود بالا بودن میانگین سنی زندانیان این بند آنها در هوای سرد کرج از آب گرم محروم هستند و همین موضوع موجب تشدید بیماریهای آنان می‌شود. دسترسی زندانیان به بهداری و امکانات درمانی بسیار محدود بوده و آنها از دسترسی به فروشگاه محروم هستند. این محدودیتهای اولیه صنفی در وضعیتی است که زندانیان پس از اعتصاب‌غذای 40روزه خود؛ وضعیت جسمی نامناسبی دارند و اموال آنها نیز به غارت رفته است.

رئیس جنایتکار زندان گوهردشت کرج به زندانیان گفته‌است در صورت تقاضای انتقال به بندی غیر از بند زندانیان سیاسی اموال غارت شده‌شان را پس می‌دهند.

در هفته‌های اخیر خبری بود مبنی بر این‌که اموال زندانیان سیاسی در بندهای دیگر زندان به حراج گذاشته شده است.. در بند زندانیان سیاسی 40دوربین‌ مداربسته و 64سیستم شنود کار گذاشته شده و زندانیان سیاسی در هیچ نقطه‌ای از بند امنیت ندارند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات