پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

گزارش تلویزیونهای الاخباریه و اورینت‌نیوز از کنفرانس در شهرداری منطقهٴ ۵پاریس + فیلم

کنفرانس در منطقه 5پاریس در حمایت از جنبش دادخواهی قتل‌عام 67
کنفرانس در منطقه 5پاریس در حمایت از جنبش دادخواهی قتل‌عام 67
تلویزیون الاخباریه: منطقهٴ پنج پاریس پایتخت فرانسه میزبان کنفرانسی بود که با شعار «نقض حقوق‌بشر در ایران و نگرانی فرانسه و جامعه بین‌المللی» برگزار شد. این کنفرانس با ابتکارعمل کمیته حمایت از حقوق‌بشر در ایران و کمیته شهرداران فرانسه برای ایران دموکراتیک برگزار شده بود. شرکت کنندگان در این کنفرانس نگرانی فزاینده جامعه جهانی را نسبت به برنامه موشک بالستیک رژیم ایران و دخالت‌های آن در منطقه به‌ویژه در لبنان و سوریه و یمن خاطرنشان کردند.
راما راد وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه به الاخباریه گفت: زمان آن رسیده است که اقدامات تعیین کننده‌یی علیه رژیم ایران اتخاذ شود؛ زیرا صدور تروریسم را متوقف نکرده و این رژیم بر صدور بنیادگرایی و خشونت بنا شده است. من شخصاً هر روز جوامع بین‌المللی و فرانسوی را فرا می‌خوانم که سکوت منفی را ادامه ندهند و به تحریم همه‌جانبه و کامل رژیم ایران فراخوان می‌دهم. به یمن و سوریه نگاه کنید، اگر اقدامات لازم اتخاذ نشود، در آینده و در کشورهای دیگر (وضعیت) بدتر خواهد شد.
شرکت کنندگان بر خطرناک‌بودن وضعیت حقوق‌بشر در ایران تأکید کردند؛ زیرا رژیم آخوندی به‌لحاظ جهانی در صدر آمار اعدام قرار دارد. علاوه بر این آزادی‌ها را سرکوب می‌کند و فعالان سیاسی در شهرهای مختلف ایران را دستگیر می‌کند.
معصومه رئوف به الاخباریه گفت: این عکس برادرم است که در 16سالگی دستگیر شد. آخوندها او را در قتل‌عام 67اعدام کردند. اینها مستند شده است؛ تمامی 30هزار نفری که آخوندها آنها را (در سال 67) کشتند، مستند شده است.
در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی درباره قتل‌عام سال 67که در آن 30هزار زندانی سیاسی اعدام شدند برگزار شده بود؛ این جنایتی است که سازمان ملل در گزارش امسال خود خواستار اجرای یک تحقیقات مستقل حول آن شده است. این کنفرانس نگرانی فرانسه و جامعه جهانی را نسبت به سیاست های دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران و هم‌چنین نقض حقوق مردم ایران و گسترش تروریسم در صحنهٴ بین‌المللی منعکس می‌کرد.

تلویزیون اورینت‌نیوز: با ابتکارعمل شورای ملی مقاومت ایران، با حمایت شهرداری‌های فرانسه و با حضور شخصیت های سیاسی فرانسوی و عربی، پاریس میزبان کنفرانسی بود که تهدیدات رژیم حاکم بر تهران علیه مردم ایران و خاورمیانه را افشا کرد.
شرکت کنندگان در کنفرانس، مماشات برخی از کشورهای بزرگ با نقض‌های حقوق ملت ایران توسط رژیم حاکم را محکوم کردند
(آنها) تأکید کردند که (رژیم) تهران توافق اتمی با کشورهای بزرگ را نقض می‌کند و از آن برای سرکوب آزادی‌ها و ادامه نقض خطرناک قوانین انسان‌دوستانه و بین‌المللی در داخل و خارج از ایران سوءاستفاده می‌کند.
سنابرق زاهدی به اورینت نیوز گفت: پیامی که ما داریم این است که مردم ایران خواستار سرنگونی رژیم هستند و می‌توانند این رژیم را سرنگون کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات