پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

العرب الیوم (مصر): مخالفتها رو به رشد است.. و مردم، رژیم آخوندها را سرنگون می‌کنند

مریم رجوی در پارلمان اروپا
مریم رجوی در پارلمان اروپا
العرب الیوم چاپ مصر روز پنجشنبه 16آذرنوشت:‌مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، روز چهارشنبه 6دسامبر در جلسه پارلمان اروپا در بروکسل که به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر تشکیل شده بود، گفت اقدامات اعتراضی در ایران جریان دارد و رویارویی مردم ایران با رژیم آخوندی روز به روز در حال افزایش است..

رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران مشکلات تهران را در پهنه‌های مختلف از جمله وضعیت مالی آن برشمرد و گفت: در یک کلام، درگیری بین مردم و رژیم هر روز گسترده‌تر می‌شود. رژیم آخوندی، تا همین‌جا ذخائر استراتژیکش برای بقا را استفاده کرده است. .

خانم رجوی تأکید کرد که تهران در وضعیت به‌غایت ضعیفی قرار دارد و ادامه برنامه موشکهای بالستیکی آن و دخالت در امور کشورهای دیگر ناشی از ضعیف بودن (آن) است و برنامه موشکهای بالستیکی در تهران برای دفاع از ایران نیست و بر علیه مردم ایران و برای ایجاد بحران در منطقه است.

خانم رجوی گفت: این تهران است که به اتحادیه اروپا نیاز دارد و نه بالعکس. تا وقتی جامعه بین‌المللی در این توهم به‌سر می‌برد که با دادن امتیاز می‌تواند رژیم ایران را مهار کند، تنها به آخوندها کمک می‌کند که همان روش خود را ادامه دهند. راه‌حل واقعی و همه‌جانبه نشان‌دادن قاطعیت و نه امتیاز دادن است. راه‌حل، قاطعیت است، نه امتیاز دادن و اگر در مقابل رژیم تروریستی‌ای که به نام دین در ایران حاکم است قاطعیت و شدت نشان داده نشود این رژیم جنگی بی‌رحمانه به منطقه و جهان تحمیل می‌کند و این آخرین فرصت اروپا است که سیاست درستی را در قبال رژیم آخوندی اتخاذ کرده و روابط با رژیم ایران را مشروط به متوقف شدن شکنجه و اعدام در ایران بکند.

به گفته مریم رجوی، اتحادیه اروپا می‌تواند از طریق مسئول شناختن رژیم ایران در رابطه با جنایتهایش علیه مردم ایران و به‌ویژه قتل‌عام سال 1988، و هم‌چنین با مشروط ساختن روابط تجاری با رژیم به توقف اعدامها در ایران، نقشی مثبت در صلح و ثبات در خاورمیانه ایفا کند.

رجوی گفت اتحادیه اروپا باید خواستار اخراج سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به آن از سوریه و سایر کشورهای منطقه و توقف فوری برنامه موشکهای بالستیک بشود و در صورت عدم برآورده ساختن این خواسته‌ها، بایستی تحریمهای شدیدی را علیه صادرات نفت رژیم و دسترسی آن به سیستم بانکی بین‌المللی اعمال کند.

رجوی توسط اعضای ارشد پارلمان اروپا از گروه‌های مختلف سیاسی دعوت شده بود. گروههایی که اتحادیه اروپا، به‌ویژه نماینده عالی، فدریکا موگرینی را فراخوانده‌اند تا برای اولین بار موضوع حقوق‌بشر و حقوق زنان در ایران را در دستور کار قرار دهد. آنها در مورد عملکرد او، شامل پافشاری بر دستیابی به توافق هسته‌یی سال 2015 و تشویق گسترش روابط اقتصادی با ایران ابراز دلسردی کردند. آنها از او و از دولتهای اروپایی خواستند که روابط با ایران را به تعلیق اعدامها و پیشرفتهای مشخص در زمینه حقوق‌بشر مشروط کنند.

ژرار دبره، رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا که ریاست این جلسه را برعهده داشت خاطرنشان نمود: طبق گزارش عفو بین‌الملل بیش از 55درصد اعدامها در جهان در ایران انجام شده است هم‌چنین بیش از 3000اعدام در دوره اول ریاست‌جمهوری حسن روحانی که در سال 2013 آغاز شد، انجام گرفته است. و روحانی نه تنها هیچ اقدامی برای توقف این اعدامها به‌عمل نیاورده بلکه از آنها به‌عنوان «قانون الهی» دفاع کرده است.

بر اساس گزارش دپره تقریباً 38سال است که نقض حقوق‌بشر در ایران مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. و یکی از برجسته‌ترین موارد نقض حقوق‌بشر، کشتار بیش از 30هزار زندانی سیاسی در تابستان سال 1988 است که اکثراً از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران بوده‌اند. شایان یادآوری‌است که همه مقامهای بلندپایه رژیم در این جنایت ضدبشری شرکت داشته و بسیاری از آنها هم‌چنان به دفاع از آن ادامه می‌دهند.».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات