پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

شبه‌نظامیان حوثی حسابهای بانکی ۱۲۲۳مقام و شهروند یمنی را بلوکه و اموالشان را مصادره کردند

حوثیها حسابهای بانکی 1223 مقام و شهروند یمنی را بلوکه کردند
حوثیها حسابهای بانکی 1223 مقام و شهروند یمنی را بلوکه کردند
شبه‌نظامیان حوثی اقدام به بلوکه کردن حسابهای بانکی و دارایی‌های بیش از هزار شخصیت یمنی کردند. برخی از آنها از وزرای دولت قانونی، فعالان سیاسی مخالف کودتا و رهبران حزبی بلندپایه هستند.

به گزارش العربیه، سران شبه‌نظامیان حوثی، در بخش‌نامه‌ای از بانکهای وابسته به خود خواست، حسابهای بانکی شخصیتهایی که نامشان در فهرست درج شده را بلوکه کنند. این فهرست شامل نام 1223 می‌شود که حوثی‌ها آنها را «خائن» توصیف کرده‌اند.

هم‌چنین دستوری برای مصادره املاک همین اشخاص خطاب به دادستان و معاون وزیر کشور حکومت تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در صنعا صادر شده است.

بنا بر اسناد منتشر شده، این دستورها را تشکیلاتی که «کمیته مصادره املاک خیانت‌کاران» نامیده شده، صادر کرده است. در بخش‌نامه‌ای که بانک مرکزی تحت تصرف حوثی‌ها صادر کرده، ابتهاج عبدالله الکمال وزیر امور اجتماعی در دولت قانونی یمن، نخستین نامی است که برای بلوکه کردن حسابش، درج شده است.

ریاست آنچه «کمیته مصادره املاک خیانت‌کاران» نامیده می‌شود را عبدالحکیم الخیوانی معاون وزیر کشور در دولت کودتا بر عهده دارد. پیشتر وجود چنین کمیته‌یی اعلام نشده بود و تاریخ تشکیل آن هم مشخص نیست.

ماه گذشته نیز شبه‌نظامیان حوثی‌ حسابهای 6شرکت را بلوکه کرده بودند که عبارتند از هواپیمایی یمن، یمن موبایل، شرکت بیمه مارب، شرکت کمران، شرکت صنعتی میون و شرکت ساختمان سازی اساس.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات