پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

تظاهرات مردم خشمگین تبریز در نهمین روز قیام

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
امروز جمعه ۱۵دی ماه (۵ژانویه) در نهمین روز قیام سراسری، مردم به‌پاخاسته تبریز مسابقه فوتبال بین تیم تراکتور سازی تبریز و استقلال تهران را که در استادیوم سهند این شهر برگزار شد، به صحنه ابراز انزجار از رژیم آخوندی تبدیل کردند. در این مسابقه جمعیت حاضر در استادیوم شعار می‌دادند خامنه‌ای حیا کن مملکت را رها کن؛ بی‌شرف بی‌شرف، بسیجی بی‌غیرت؛ نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران... مردم هم‌چنین به ترکی شعار می‌دادند مردم آذربایجان ذلت نمی‌پذیرد.

رژیم آخوندی اینترنت داخل ورزشگاه را قطع کرد. رادیو-تلویزیون رژیم که این مسابقه را به‌طور مستقیم پخش می‌کرد، هنگام طنین‌انداز شدن شعارها، پخش مستقیم را قطع کرد. جوانان با پرتاب نارنجکهای دودزا به قطع صدایشان از تلویزیون اعتراض کردند.

مردم در مسیر بازگشت از ورزشگاه نیز شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند. گارد ضدشورش در مسیر آبپاش مستقر کرده بود و یک هلیکوپتر هم مستمر بالای سر مردمی که از ورزشگاه بیرون آمدند، می‌چرخید.

این تظاهرات عظیم در حالی برگزار شد که نیروهای سرکوبگر از صبح در مسیرهای ارتباطی شهرهای خوی، ارومیه و اردبیل به تبریز را پست بازرسی گذاشته بودند. مسافران اتوبوسهای اردبیل و ارومیه را که برای دیدن مسابقه به تبریز می‌رفتند، تهدید کرده و تلفنهای همراه برخی از آنها را ضبط کردند. در ورودی ورزشگاه سهند نیز نیروهای سرکوبگر به‌طور فشرده حضور داشتند و با محدود کردن درهای ورودی جمعیت را با تهدید، از شعار دادن منع می‌کردند.

ارگانهای سرکوبگر در هراس از گسترش اعتراضات مردم تبریز در جریان این مسابقه، بر غلظت سرکوب در تبریز افزوده‌اند. هشت اتوبوس از مزدوران گارد ضدشورش غیرمحلی را به پادگان موسوم به ولی عصر منتقل کرده و با سربازان بومی در این پادگان تعویض کرده‌اند.

به هنگام عصر نیز جوانان غیور در خیابانهای آبرسان و راه‌آهن دست به تظاهرات زدند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵دی ۱۳۹۶ (۵ژانویه ۲۰۱۸)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات