اخبار - مقاومت
تاريخ: AM 11:54:34 1387/10/7

حامیان مقاومت در بروکسل، علیه قانون‌شکنی شرم‌آور شورای وزیران اعلام تحصن کردند

تحصن حامیان مقاومت در بلژیک

تحصن حامیان مقاومت در بلژیک

ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران در مقابل مقر شورای وزیران اتحادیه اروپا در بروکسل در اعتراض به‌سرپیچی اتحادیه اروپا از اجرای احکام دادگاه عدالت اروپا مبنی بر لغو برچسب تروریستی و در حمایت از حقوق مجاهدان اشرف دست به تظاهرات زدند و در مقابل مقر اتحادیه اروپا علیه قانون‌شکنی شرم‌آور شورای وزیران اعلام تحصن کردند.

در تظاهرات و تحصن هموطنانمان در بروکسل، که با حضور پروفسور اریک داوید رئیس دانشکده حقوق‌دانشگاه آزاد بروکسل و از حقوقدانان تراز اول اروپا برگزار شد، متحصنان و سخنرانان نسبت به تأثیر بلافصل برچسب غیرقانونی تروریسم در جری کردن دیکتاتوری آخوندی برای سرکوب اپوزیسیون و تشدید توطئه علیه ساکنان اشرف و زمینه‌سازی فجایع انسانی هشدار دادند و آن را قویا محکوم کردند.
ایرانیان آزاده و غیرتمند و هواداران پرشور مجاهدین خلق ایران که با وجود سرمای شدید در این تحصن شرکت کرده بودند، با عزمی جزم و شعارهای کوبنده «عدالت عدالت، کوشنر! خجالت، خجالت»، خشم و اعتراض خود را نسبت به این قانون‌شکنی و زیرپاگذاشتن احکام دادگاهها توسط شورای وزیران اتحادیه اروپا و ریاست دوره‌یی آن فرانسه ابراز کردند. و آنها را از این اقدام ننگین که تنها دست دیکتاتوری آخوندی را برای سرکوب بیشتر مردم ایران باز می‌کند، برحذر داشتند‌ .

اولین سخنران تحصن بروکسل، پروفسور اریک داوید، از حقوقدانان تراز اول اروپا و رئیس دانشکده حقوق‌دانشگاه آزاد بروکسل بود که در اعتراض به قانون‌شکنی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا بر اساس قانون تشکیل شده است. احکام دادگاههای اروپایی حکم کردند که مجاهدین باید از لیست تروریستی خارج شوند، ولی شورای وزیران هنوز از اجرای این حکم سرباز زده است. به نظر می‌رسد که آنها بجای تبعیت از قانون مدنی و احکام دادگاهها، از قانون جنگل تبعیت می‌کنند.

وی با اشاره به احکام دادگاههای اروپایی مبنی بر لغو برچسب تروریستی علیه مجاهدین و از سوی دیگر حمایتهای گسترده و روزافزون از مجاهدین و مقاومت ایران در سطح بین‌المللی گفت: سازمان مجاهدین نباید در لیست باشد. مردم ایران و مقاومت آنها در حال مبارزه با یک دیکتاتوری منفور هستند و این سیاست مانع از استمرار مقاومت آنها می‌شود.

پروفسور اریک داوید با یادآوری مقاومت فرانسه در دوران فاشیسم هیتلری گفت: اصطلاحی در مقاومت فرانسه رایج بود که می‌گفتند ما هستیم که مقاومت کنیم، و اکنون من می‌گویم تا شما هستید این مقاومت ادامه پیدا خواهد کرد.
پرفسور اریک داوید از متخصصان تراز اول حقوق بین‌الملل و کنوانسیونهای بین‌المللی است که درنظریه‌های خود بر استمرار حفاظتهای کنوانسیون چهارم ژنو در مورد ساکنان اشرف و مسئولیت آمریکا در تضمین این حفاظتها تأکید دارد.

مهندس یزدان حاج حمزه عضو شورای ملی مقاومت ایران تعلل شورای وزیران برای پذیرش حکم دادگاه عدالت اروپا را شرم‌آور توصیف کرد و گفت چشم دوختن به تغییر رفتار رژیم ولایت فقیه اشتباهی است که سالهاست دولتهای اروپایی تکرار می‌کنند، و البته دودش به چشم مردم ایران می‌رود و به این خاطر باید قیمت بیشتری برای کسب آزادی بپردازند. مهندس یزدان حاج حمزه افزود: اما، ادامه این سیاست و دلربایی از آخوندها با گروگان گرفتن مقاومت ایران و نگهداری آن در لیست تروریستی، پیامدهای خطرناکی از جمله تهدید جدی برای جان هزاران رزمنده شهر اشرف دارد که مسئولیت آن به عهده اتحادیه اروپا خواهد بود.

محمدرضا روحانی حقوقدان و مسئول کمیسیون امور ملیتها در شورای ملی مقاومت در آغاز سخن خود، شهر اشرف را مایه انگیزه و انرژی برای مقاومت در برابر دیکتاتوری آخوندی توصیف کرد و مقاومت آنان را ادامه مبارزه صدسال جنبش رهایبخش و دموکراتیک مردم ایران دانست. وی با مخاطب قرار دادن اتحادیه اروپا، فرانسه و و کوشنر وزیر خارجه این کشور، گفت: «آنقدر فریاد می‌زنیم که تا به گوش کرتان فرو برود. آقای کوشنر که وقتی در قدرت نبود، داعیه دفاع از حقوق‌بشر را نردبان ترقی و قدرت خود کرد و حالا که بجاه و مقامی دست یافته همه چیز را فراموش کرده می‌گویم دست از مماشات بکشید، شرم کنید و لااقل به قانون خودتان احترام بگذارید.

آقای روحانی حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری افزود: «شما کاری می‌کنید که دست راستی ترین وزیران فرانسه علیه مقاومت نکردند. در ماجرای اخراج پناهندگان به گابن، پاسکوآ وزیر کشور دست راستی وقت فرانسه، نهایتا به‌حکم دادگاه تن داد، ولی آقای کوشنر، شما با وجود چهار حکم دادگاه اروپا که بر حقانیت این مقاومت رأی داد، باز هم در پی تو‌طئه علیه این مقاومت و به نفع فاشیسم مذهبی در ایران هستی، شرم کن».

آقای روحانی در بخش پایانی سخنان خود گفت: «اگر فکر می‌کنید که ما کوتاه خواهیم آمد، اشتباه می‌کنید، این مقاومت تا لاشه کثیف آخوندها را به زیر خاک نکند، ذره‌یی کوتاه نخواهد آمد. امروز صدای اشرف در دانشگاههای ایران بلند شده است که: ما زن و مرد جنگیم، بجنگ تا بجنگیم».

در تظاهرات بروکسل هموطنانمان همصدا با متحصنان ژنو و واشینگتن و ایرانیان تظاهرکننده در چندین کشور اروپایی، با اعتراض علیه اظهارات غیرقانونی مشاور امنیتی دولت عراق مبنی بر بستن اشرف وکوچ دادن ساکنانش، بر حمایت تمام عیار خود از اشرفیان قهرمان و ایستادگی تا به آخر برای تضمین حفاظت اشرف تأکید کردند.

ایرانیان آزاده و هواداران غیرتمند مجاهدین در بروکسل در اعتراض به قانون‌شکنی شرم‌آور شورای وزیران اعلام تحصن کردند و تأکید کردند که تحصن ایرانیان در بروکسل برای گردن گذاشتن شورای وزیران اتحادیه اروپا به‌حکم دادگاه و حکومت قانون در روزهای بعد ادامه خواهد یافت.مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تایید نمی‌کند

موقعيت ما روى شبكه هاى اجتماعى

ما را روى شبكه هاى اجتماعى دنبال كنيد


نرم افزارهاى موبايل